Fotoğraf Yanıltır Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Fotoğraf Yanıltır

Size bir fotoğraf çekmek istiyorum. Meslek hastalığı işte… Ama hadi ben anlatayım siz zihninizde canlandırın.

Çok güzel bir manzara önünde çekilmiş. Sahil kenarında ve vakit gurup vakti. Güneşin rengi denize yansımış. Biraz turuncu, biraz kızıl biraz da mavi. O kadar güzel bir ışık var ki arkada, ve o kadar güzel bir fotoğraf makinesi ile çekilmiş ki bütün renkler muhteşem gözüküyor.

Fotoğraf, yemek yemek üzere bir restorana oturmuş iki çiftin ve bir kaç arkadaşının fotoğrafı. Masa örtüsü, tabaklar, bardaklar ve çatal bıçak takımı çok zarif. Mekandaki aksesuarlar ve masa ortasındaki çiçeklerden belli oluyor ki; mekan oldukça kalburüstü.

Hepsi o kadar güzel giyimliler ki; belli ki onlarında ekonomik durumları gayet yerinde. Hepsi de güzel gülümsüyorlar.

Biraz da detayları inceleyelim, dedim ya meslek hastalığı…

İlla ki oradaki tüm detayları, ufuk çizgisini, ışık renk ayarını incelerim.

Ama şimdi anlatmak istediğim şey fotoğraf değil. Arka plan. Manzaradan da bahsetmeyeceğim ama..

(Fotoğraftaki kişilerin isimlerini Türkiye'de en çok kullanılan isimlerden ve tamamen hayali olarak seçeceğim..)

Ahmet ve Fatma birinci çiftimiz; Ali ve Ayşe ikinci çift; Emine, Hatice ve Arda da arkadaşları..

Ahmet ve Fatma oraya gelirken öyle büyük bir tatsızlık yaşamışlar ki; ama kol kırılır yen içinde kalır düsturunu benimsediklerinden, arkadaşlarının yanında yalandan gülümsemeler kondurmuşlar yüzlerine.. Yalancı gülümsemeyi o kadar güzel öğrenmişler ki; artık kendileri bile kendilerini mutlu zannediyor. Son model arabadan, şık ayakkabılarla indikleri restoran önünde son kez göz göze gelip baş sallayıp, el ele tutuşup girmişler restorana..

Ali ve Ayşe'de durumlar farklı. Ayşe'nin babasına kanser teşhisi konmuş iki hafta önce. İleri safha. Doktor yapacak şey yok kendinizi hazırlayın demiş ve aile yıkılmış. Ali'nin de işleri son derece kötü gitmeye başlamış. Canı çok sıkkınmış. Son zamanlardaki bu sarsıcı olaydan çocukları çok etkilenmiş ve okulda arkadaşları ile sorun yaşamaya başlamış. Öğretmen annesini okula çağırmış ve bir pedagog ile terapi önermiş.

Emine, bir ay önce yaşadığı trafik kazasında birini ağır yaralamış ve hastane avukat mahkeme üçgeninde mahvolmuş. Neyse ki çarptığı kişi ölmemiş veya sakat kalmamış ama mahkeme bu kadar hafife almıyormuş işte olayı…

Hatice, nişanlısının onu sevmediğini ve başka sebeplerden onunla evlenmek istediğini öğrenerek büyük bir hayal kırıklığı yaşamış.

Arda da istediği terfiyi bir türlü alamıyormuş.

Bu hikayelerde eğer kendinizden, sevdiklerinizden ya da tanıdıklarınızdan bir kaç anekdot gördüyseniz eğer, yaklaşın söyleyeceklerim var.

Hiçbir şey fotoğraflardaki gibi değildir!

Fotoğrafta şık bir manzaraya konumlanmış restorandaki, gayet güzel giyimli, dertsiz ve tasasız görünümlü olan insanlara biraz yaklaştıklarında görebileceğiniz detaylar bunlar.

Bir de kendi içlerinde kopan fırtınalar var ki; hani kendilerine bile söylemek istemedikleri ve itiraf etmekten korktukları şeyler…

Aldanmamak lazım fotoğrafların ve sosyal medyanın büyüsüne diyenler, yalan söylemiyor.

Her gülüş içten değil.

Kendi hayatınızdaki mutlu olabileceğiniz detayları en kısa zamanda bulmanız dileklerimle...

Sevgiler.

5.12.2018 10:10 [11505703]

Ziyaretçi yorumları

 • LAVANTA DİYARI - 6 Aralık 2018 Perşembe

  Evet günümüzde bir çok insan malesef mutsuz.Çoğunluk eski bir deyimle polyannacılık oynuyor.Gösterişler aldı başını gidiyor.Keşke herkes doğal olabilse yapmacık tavırlar hemen farkedilir bunu anlamak çokda zor değil bence.Müslüman olarak düşünsek peygamberimiz bizleri bu halde görse ne kadar üzülürdü.İnşallah daha iyi günlere doğru ilerlemek umuduyla sevgiyle kalın.Elif Zorcan tebrikler yazın cidden güzeldi başarıların devamı dilerim....
 • ŞİRİN İKİMELEK - 5 Aralık 2018 Çarşamba

  beni en cok uzen bu sosyal medyanjn janjanli bol spot ışıklı fotilerini gercek zannedip mutlu olamayanlar 7 den 77 ye herkesi icine aliyorum.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Uyurken Cilt Kırışıklığını Önlemek İçin Ne Yapmak Gerekir?
  Uyurken Cilt Kırışıklığını Önlemek İçin Ne Yapmak Gerekir?

  Yüzüstü ve yan uyumak yüzde kırışıklıklara neden oluyor. Yatış pozisyonundan dolayı yüzde oluşan kırışıklıkların botoks ya da dolguyla tedavisinin olmadığını ifade eden Dr. Başar Kaya, bunu önlemek amacıyla bu şekilde yatan kişilere ilginç bir tavsiyede bulundu.

  3 saat önce..
 • 2019'un Beslenme Trendleri
  2019'un Beslenme Trendleri

  Tüm canlılar için en temel ihtiyaçlardan biri olan beslenme ihtiyacı, yıllar içinde değişen koşullarla birlikte birçok farklı tarz yarattı. Çoğu insan “sağlıklı beslenme” kaygısı taşımaya başladı ve birçok yeni yöntem gün yüzüne çıktı. Diyetisyen Emel Terzioğlu Arslan, yeni dönem beslenme trendlerini anlattı.

  3 saat önce..
 • Evde Tavuk Döner Nasıl Yapılır?
  Evde Tavuk Döner Nasıl Yapılır?

  Evde tavuk döner yapmaya ne dersiniz? Dışarıda yediğiniz tavuk döneri aratmayacak, mükemmel bir tavuk döner tarifi paylaşıyoruz. Peki, evde tavuk döner nasıl yapılır? İşte tavuk döner tarifi...

  3 saat önce..
 • Bacaklardaki Varisler Tehlikeli Midir?
  Bacaklardaki Varisler Tehlikeli Midir?

  Prof. Dr. Semih Barlas, bu soruya “evet” yanıtını veriyor. Barlas, varislerin ‘venöz yetmezlik’ denen hastalık sürecinin bir parçası olduğunu; mutlaka bu konuda deneyimli bir kalp damar cerrahı tarafından değerlendirilmesi gerektiğini dile getiriyor.

  10.12.2018 13:58
 • Düşük Yapmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar
  Düşük Yapmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

  İleri yaş gebeliklerde düşük ihtimalinin arttığını belirten Prof. Dr. Faruk Buyru, "Yanlış bir inanış var. Koşmak, zıplamak, uzanmak, kısaca fiziksel egzersiz düşüğe neden olmaz’’ dedi; ve gebelikte düşük yapmakla ilgili doğru bilinen yanlışları açıkladı.

  10.12.2018 12:58