Sigarayı bırakma yöntemleri

Forum : Sağlık

Sigarayı bırakma yöntemleriYorumunuzu Yazın:

 

 

 • AyNur , 17.3.2018 - 00:53

  Bu iş beyinde biter
 • dumansız hava sahası, 29.12.2017 - 08:40

  bir süre kendinizi zorlayın ve içmeyin. nefesinizin ve ciğerlerinizin açıldığını, daha az yorulduğunuzu daha enerjik olduğunuzu görünce tövbe edersiniz zaten sigaraya.. ayrıca sigara içmek bence kesinlikle kul hakkına giriyor. açık alanda bile içseniz başkasına zarar veriyorsunuz. hele evde çocuklarının yanında falan içenleri düşünemiyorum. bence her yerde yasaklanmalı
 • Mahmut ince, 26.11.2015 - 09:24

  Sigarayı bırakmak istiyorum çok şey denedim ama bi türlü çözüm bulamadım. Sakızından tutn elektronik sigarasına kadar. İrade meselesi.
 • mahmut önal, 12.2.2015 - 17:21

  arkadaşlar bu isimsiz diye yorum yapan arkadaş yalan söylüyor.. nikotin sakızı sigarayı bıraktırmaz..insanların zaaflarından para kazanmaya çalışan kişiler bunlar...sigarayı bırakmak istiyorsanız böyle saçma sapan şeylere başvurmayın... sadece bırakmak isteyin yeter... zaten bırakmış sayılırsınız
 • Hatice nebibe, 3.10.2014 - 23:50

  Sigara bırakma hattını arayıp yardım alabiliriz
 • Hale şeker, 6.9.2014 2 - 20:13

  iradeli olmalıyız sigarayı bırakmak için.
 • Kader kurnaz, 25.7.2014 - 04:08

  Sürekli olarak masa başında rahat iş te çalışanlar genelde daha fazla içiyor, eğer masa başı işiniz varsa mutlaka kendinizi oyalayacak şeyler bulup sigarayı aklınıza getirmemelisiniz.
 • Selen türker, 22.7.2014 - 20:04

  sigara bırakmak için öncelikle kendimize çok hakim olmalı ve diğer içicilerden etkilenmemeliyiz.
 • betül gülen , 27.5.2014 - 20:58

  öncelikle bırakacağına inanmak lazım , nikotin sakızı olabilir , azaltarak değil hemen bırakmak gerekir, uzmana başvurulabilir.
 • isimsiz, 2.3.2014 1 - 14:47

  27 yaşında bir kadınım. sigaraya 2001 yılında, ortaokul ikinci sınıfta başladım ve ciddi anlamda bir tiryakiydim. günde bir pakedi geçtiğim çok fazla olmamıştır. yine de çok içiyordum. bırakmayı hiç denemedim çünkü istemiyordum. sigarayı seviyordum. ve işin aslı çok iradeli biri olduğumu sanmıyordum. şuanda sigarayı bırakmamın üzerinden tam bir ay geçti. daha önce bir saat içmesem bile çıldırıyordum ve şuan bir aydır sigara içmiyorum. canım hiç istememsine rağmen devamlı sigara yaktığımı fark ettim. artık ciğerimde hava kalmamıştı. iki adım yürüyemiyordum, öksürmekten helak olmuştum ve dişlerim sapsarıydı. bir tane nikotin sakızı çiğnedim. ve hakikatten canım istemedi. nikotin sakızının bu kadar etkili bir şey olduğunu sanmıyordum. belki bünyeden bünyeye değişiyordur. ertesi sabah kalktm ve kahvaltıdan sonra bir sakız çiğnedim. o beni akşam 6ya kadar tuttu. akşam bir tane daha çiğnedim ve iki sakızla günü bitirdm. üç gün boyunca sakız çiğnedikten sonra sakızı da bıraktım. bunu yapabileceğime kimse inanamadı. en çok da kendim şaşırdm. hala çantamda taşıyorum çok canım isterse çiğnemek için ama çiğnemiyorum. nikotin sakızı sanıldığı gibi zararlı bir şey değil onu söyleyeyim. ve sigarayı bıraktıktan sonra yapılacak en iyi şey spora başlamak. artık hiç nefes nefese kalmıyorum, öksürmüyorum, herşeyden az az ve sık sık yiyorum, dişlerimi temizlettirdim artık bembeyaz, sigaraya vereceğim para hep cebime kalıyor, gerçekten çok sağlıklı hissediyorum.

 

10 yorum


Yorumunuzu Yazın:

 

 

Forum Başlıklarında Ara

En Çok Yorum Yapılanlar