Fondöten Uygulamasının İncelikleri Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Fondöten Uygulamasının İncelikleri

Hollywood yıldızları gibi kusursuz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için fondöteni doğru kullanmalısınız. Bunun için fondöten kullanmanın inceliklerini tüm detaylarıyla uygulamanız gerekiyor.

Haber: Fondöten Uygulamasının İncelikleri

Fondöteni doğru şekilde uygulamanız için yapmanız gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz.

NE YAPMAK İSTEDİĞİNİZİN FARKINDA OLUN

Öncelikle fondöteni kullanma amacınızı ve seçtiğiniz fondötenin amacınıza uygun olup olmadığını öğrenin. Örneğin, cilt tonunu eşitlemek istiyorsanız, uzun süre kalıcı etkisi olan ve kapatıcı özelliği olan fondötenleri tercih edin. Böylece uzun süreli pürüzsüz cilde sahip olacaksınız. Eğer cildiniz yağlı ise bu durumda pudra içerikli fondötenlerden ve makyaj sabitleyici spreylerden destek alabilirsiniz.

NEMLENDİRİN

Fondöten uygularken karşılaşılan en büyük sorunlardan biri, ürünün belirli yerlerde toplanması ve dengesiz bir cilt görünümünün oluşmasıdır. Bunu engellemek için ne tür cilde sahip olursanız olun, cildinizi nemlendirmeniz gerekiyor. Cildinizin nem ihtiyacının karşılanması demek, fondöteni doğru şekilde uygulamanız demektir. Eğer cildiniz kuruysa likit aydınlatıcılardan yardım alabilirsiniz.

FİLTRE ETKİSİ OLUŞTURUN

Makyaj yaparken tıpkı sosyal medya fotoğraflarınızda olduğu gibi filtre etkisi oluşturmalısınız. Telefonla filtre yapmak çok kolay ancak makyajda bu etkiyi oluşturmak için biraz uğraşmanız gerekecek. Doğru fondötene sahipseniz bunu yapabilirsiniz. Seçtiğiniz ürünün mürekkep kalıcılığı olan ve yoğun kapatıcılık özelliği olan fondöten olduğundan emin olun.

11.3.2019 16:15 [11824661]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.