Ferahlatan lezzet: İçilebilir baklava Haberi - yenikadin.com
22.07.2019 10:25

Ferahlatan lezzet: İçilebilir baklava

Çatalla yemeye alışık olduğunuz baklavayı bardaktan içmeye ne dersiniz? Baklavalı milkshake tarifi ile farklı bir içecek deneyimi yaşayabilirsiniz.

Haber: Ferahlatan lezzet: İçilebilir baklava

Baklavalı milkshake, içecek alışkanlıklarınızda ezberleri bozacak. Evinizde kolayca yapabileceğiniz bu tarif ile misafirlerinizi şaşırtabilir, çocuklarınıza doyumsuz bir lezzet sunabilirisiniz.

GEREKLİ MALZEMELER

3 dilim kuru baklava (Kuru baklava dilimleri şerbetli baklava dilimlerine göre daha hafiftir)

Yarım bardak süt

7-8 adet buz küpü

1 top fıstıklı dondurma

Süs için: Fıstık tozu

HAZIRLANIŞI

Buzları ve sütü blenderdan geçirin. Elde ettiğiniz karışıma dondurmayı ve baklavaları ilave edip tekrar blenderdan geçirin. Karışımı bardağa alın ve fıstık tozu ile süsleyerek servis edin. Afiyet olsun.

SICAKTA BAKLAVA KEYFİ

Sıcak havalarda baklava keyfini yaşamak istiyorsanız klasik tüketim şeklinden farklı olarak içecek şeklinde tüketebilirsiniz. Böylece baklava keyfini sıcak havalarda ferahlama etkili olarak tercih edebilirsiniz.Yeni Yenikadın Haberleri

 • 17-23 Mayıs haftalık burç yorumları17-23 Mayıs haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 17 - 23 Mayıs haftasında burçları neler bekliyor?

 • 10-16 Mayıs haftalık burç yorumları10-16 Mayıs haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 10 - 16 Mayıs haftasında burçları neler bekliyor?

 • Hasan Hüseyin Yılmaz: Bu sezon saç trendlerinde kahküllü, bol kesimler ön plandaHasan Hüseyin Yılmaz: Bu sezon saç trendlerinde kahküllü, bol kesimler ön planda

  2021'in saç trendlerini ve sağlıklı görünen saçların formülünü anlatan ünlü saç tasarımcısı Hasan Hüseyin Yılmaz , bu sezon kahküllü, bol kesimlerin ön planda olacağını kaydetti.

 • İlişkilerdeki kıskançlık sevgiye bağlanmamalıİlişkilerdeki kıskançlık sevgiye bağlanmamalı

  Bir ilişkide en temel unsur güven olarak görülürken; kıskançlığın sevgiyle bağdaştırılması sık yapılan bir hata olarak kabul ediliyor. Uzmanlar, kıskançlıkların güvensizliğe, çarpık ilişkiler yaşayan çevreye ve çocukken şahit olunan olaylara bağlanabileceğini fakat sevgiyle bağdaştırılmaması gerektiğini vurguluyor.