Fazla Makyaj Yaptığınızda Başınıza Gelebilecek 4 Şey Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Fazla Makyaj Yaptığınızda Başınıza Gelebilecek 4 Şey

Çok fazla makyaj yapıp yapmadığınızı nereden bilebilirsiniz? Ve bu durum çok da önemli mi? Siz nasıl isterseniz öyle ve asıl önemli olan o.

Haber: Fazla Makyaj Yaptığınızda Başınıza Gelebilecek 4 Şey

Ancak uzmanlar ve dermatologlar yüzümüze sürdüğümüz ürünlerin artmasıyla birlikte daha fazla riske girdiğimiz noktasında hem fikir.Gelin çok fazla makyajın size getirebileceği risklere bir bakalım.Tıkanmış gözeneklere merhaba deyin!

Tıkanmış gözeneklere merhaba deyin!

Makyaj bizim gözeneklerimizi kaplar, bu nedenle cilt solumak için daha da fazla gözenek oluşturur. Yüzümüzdeki gözenekler kaplandığında, cilt tahrişlerine ve kırışıklara neden olabilir.

Güzellik uzmanları çok fazla makyaj yapmanın en olası sonucunun tıkanmış gözenekler ve tahriş olmuş bir cilt olduğunu söylüyor. Hindistan cevizi yağı, sentetik silikonlar ve petrokimyasallar gibi doğal malzemelerden elde edilen, makyaj ürünlerindeki bileşenlerin çoğu oldukça komedogeniktür veya gözenek tıkanıklığına neden olur. Bu son derece kompojen maddeler, gözeneklerimizde kir ve bakterilerle birlikte sıkışıp, siyah noktalara ve kopmalara neden olur.

Enfeksiyon riski altında olacaksınız

Yüzünüz temizlemeniz gereken tek şey değil. Makyaj çantanız ne kadar temiz? Makyaj malzemelerimiz sadece bir kullanımdan sonra bakteri üretmeye başlayabilir. Maskara çubukları gibi gözünüze yaklaşan makyaj araçları, özellikle zararlı bakterilerin gelişmesine karşı hassastır.

Makyajımızın çoğu, vücudumuza, gözler ve ağız gibi önemli noktalara dokunuyor, bu yüzden o bakterileri vücudumuza alıp hasta olabiliriz. Bunu önlemek için, eski makyaj malzemelerinizi attığınızdan emin olun ve asla ürün veya araçları arkadaşlarınızla paylaşmayın.

Kırışıklıklarınız daha kötü görünebilir

Cildimize ne kadar dokunur ve makyaj yaparsak, kırışıklıklar için o derece risk altındayız. Dermatologlar, gözlerinizin etrafındaki hassas cilde yaptığınız sürtünme ve çekme hareketinin, göz kapaklarının elastikiyetini kaybetmesine ve daha fazla buruşmasına neden olacağını söylüyor. Daha fazla makyaj yaptıkça, gözünüzün etrafındaki bu hassas cilt çekilir ve daha fazla kırışıklığa yol açar.

Yan etkiler için risk altında olabilirsiniz

Birçoğumuz temiz beslenmek ve geleneksel olarak yetiştirilen organik yiyecekler tüketmek konusunda çok endişeliyiz, ama makyaj ürünlerimiz ne olacak? Hangi ürünleri kullandığınıza bağlı olarak, cildinizi ve vücudunuzu her sabah toksinlere maruz bırakıyorsunuz. Kullandığınız fazla makyaj, maruz kaldığınız fazla toksin anlamına geliyor.

25.9.2018 16:35 [11268536]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.