Farklı Yaş Gruplarına Göre Başörtüsü Bağlama Biçimleri Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Farklı Yaş Gruplarına Göre Başörtüsü Bağlama Biçimleri

Stil sahibi giyinmenin ilk kurallarından biri yaşa göre giyinmek. Bununla beraber, yaşa göre başörtüsü bağlamak da o derece önemli.Son yıllarda Asya ve Arap kültüründen etkilenen başörtüsü bağlama biçimleri gençler tarafından rağbet görürken, orta yaş üzeri kadınların bu kullanımları eğreti durabiliyor.

Haber: Farklı Yaş Gruplarına Göre Başörtüsü Bağlama Biçimleri

Bunun yanı sıra 30 yaş üstü kadınların tercihi olan klasik eşarp bağlama biçimleri de 20'li yaşlardaki genç kızların enerjik haline pek de uyum sağlamıyor. "Peki ya benim yaşıma uygun eşarp bağlama biçimleri nelerdir?", diye soruyorsanız, cevabı yazımızda.

18-25 Yaş Arası için Başörtüsü Bağlama Modelleri

Eşarp ve şal bağlama biçimlerinde genç kızlar en rahat ve sade duruşları seçmeli. Sıkı sıkıya bağlamadan, hafif bol ve salaş biçimlerle rahat etmek önemli. Sportif ve genç algısına ters düşmeyen en minimal kumaşlar ve desenler tercihlerden olmalı. Desenlerde çizgiler ve mikro çiçekler olabilir.

Şal tercihlerinizde iki ucu arkadan bağlayabilir; tek ucu omuz gerisine atabilir, hijab denilen dolama modellerini şekillendirmeden kullanabilirsiniz.Eşarp bağlama biçimlerinde ise ön kısmı içeriye kıvırarak yüzünüzü öne çıkarabilir, hafif bol kullanımla rahat bir biçimi kullanabilirsiniz. Bunlarla birlikte pamuk şallar ve twill eşarplar gençler için en doğru tercih.

25-35 Yaş Arası için Başörtüsü Bağlama Modelleri

Üniversite ve ardından iş hayatına geçilen bu yaş aralığında stiller tam anlamıyla kendini buluyor. Sportif çizgiden şıklığa giden bu ince çizgide, konforlu duruştan ödün vermeyin. Şal kullanımlarında derli toplu arkadan bağlanan modeller, eşarp kullanımlarında da iki ucu arkadan bağlayıp kenarları hafif gevşeterek kullanacağınız modelleri deneyin.

Sezonda yükselişi geçen Asya tarzı dolama modelleri en çok 20'li 30'lu yaş aralığındaki gençlere yakışıyor. Konforlu olmasıyla beraber şık bir stili yansıtan bağlama biçimleri, bohem duruşlar için birebir. Ofis hayatına, özel konferanslara ve davetlere katılacağınız günlerde minimal bağlama biçimlerini kullanırken ipek eşarp ve şalları tercih etmeyi unutmayın.

35-40 Yaş Arası için Başörtüsü Bağlama Modelleri

Stilin tam anlamıyla kendini bulduğu 30'lu yaşlara, klasik eşarp bağlama biçimleri çok yakışıyor. Sıkı sıkıya bağlanmadan ancak boynu da göstermeyecek şekilde iğne ile tutturulan eşarpları hafif gevşeterek arkadan bağlayın. Eşarp bağlamada çok geniş olmaması için -yani omuzlardan çok aşağı düşüp yaşlı bir görünüm vermemesi için – yarıya kadar katlayın.

30'lu yaşlardaki kadınlara şal bağlama modellerinde, tek ucu arkaya atılarak bağlanan biçimler hoş bir görüntü veriyor. Bir taraftan konforlu ve sportif bir taraftan da şık ve elegan duruşu yansıtan bağlama modellerini deneyin.

Bununla beraber özel günlerde şifon şallarla yapılan dolama modellerini tercih edebilirsiniz. Kat kat pile görünümleri, şifon detaylı şal kumaşlar aksesuarlarla bir araya gelerek oldukça şık bir duruş yakalıyor.

40 Yaş ve Sonrası için Başörtüsü Bağlama Modelleri

Zaman zaman tempolu günlere sahne olsa da dingin günlerin başlangıcı olan 40'lu yaşlara, en sade ve en konforlu bağlama biçimleri yakışıyor. Kare eşarplarla hafif omuzlara dökülecek şekilde bağlanan biçimler kullanmalısınız. Şal kullanımlarından ziyade eşarpların tercih edildiği 40 ve üzeri yaş gruplarında eşarp uçlarının broşlarla desteklenip omuzlara sabitlenmesi biçimi çokça yakışıyor.

19.9.2018 15:55 [11248351]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.