Farkı fark edebiliyor musunuz? Haberi - yenikadin.com
18.05.2020 16:25

Farkı fark edebiliyor musunuz?

Hayırlısıyla keyifli bir haftaya daha başladık. Şu son zamanlarda her gün bir diğerinin kopyası gibi hissetmeye başladık. Oysa ki her ayrı günde ayrı tecrübeler, ayrı hisler, ayrı düşünceler yaşıyoruz. Aslında hayatta aynı veya benzer görünen her şeyin içinde farklılıklar var. Sadece hayatın akışında detayları fark etmiyoruz.

Cilt tipleri de böyledir, "sür kremi gitsin canim ne olacak ki" deriz bazen. Ama öyle değildir. Her cildin ihtiyacı farklıdır. Her cildin kişisel özellikleri vardır. Bu ciltlerin ayrı ayrı bakımları vardır. Bu şekilde derinlemesine kişisel özellikli bakımları ancak profesyonel bir yerde yaptırabilirsiniz. Bir de genel cilt tipleri vardır. Bu genel cilt tiplerinden en yaygın olan dört tanesi için aşağıdaki maskeleri uygulayabilirsiniz. Maske öncesinde, diğer yazılarımda anlattığım peelinglerden birisini yapmanızı kesin tavsiye ederim.

Yağlı ciltler için;

1 tatlı kaşığı limon suyu

1 yumurta akı

1 çay kaşığı nişasta

Önce limon ve yumurtayı köpürene kadar iyice karıştırın. Daha sonra akışkanlığını maske kıvamına getirecek kadar nişasta ekleyin.

Güneş artık gücünü göstermeye başladı. İçinde limon olan tarifleri akşam yapmanızda fayda var.

Kuru ciltler için;

1/2 muz

1 tatlı kaşığı bal

1 tatlı kaşığı susam yağı

1 tatlı kaşığı yulaf unu

Tüm malzemeyi bir mutfak robotunda iyice karıştırın.

Akneli ve sivilceli ciltler için yatıştırıcı;

1 yemek kaşığı labne peyniri

1/4 demet dere otu

Tüm malzemeyi bir mutfak robotunda iyice karıştırın.

Lekeli ciltler için;

1/2 kapri biber (kırmızı tatlı)

1 tatlı kaşığı pirinç unu

1 çay kaşığı limon suyu

1 çay kaşığı kabak çekirdeği yağı

Tüm malzemeyi bir mutfak robotunda iyice karıştırın. Bu maskeyi akşam uygulamanız, daha sağlıklıdır.

Bütün maskeleri 15-20 dakika, göz çevreniz hariç yüzünüze ve dekoltenize sürüp, cildinizde tutun. Haftada bir peeling ve maske uygulaması yapmanız, cildinizin farklılığını ortaya çıkartacaktır. Diğerlerine göre daha canlı, parlak ve sağlıklı bir cildiniz olduğu fark edilecektir.Yeni Yenikadın Haberleri

 • Gebelerin yüzde 90'a yakını Korona'yı belirtisiz geçiriyorGebelerin yüzde 90'a yakını Korona'yı belirtisiz geçiriyor

  Covid-19 enfeksiyonunun hem anne hem de bebeğin sağlığı açısından ailelerde endişelere neden olduğuna dikkat çeken Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Levent Özçer konuyla ilgili bilgilendirme yaptı.

 • 12-18 Nisan haftalık burç yorumları12-18 Nisan haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 12-18 Nisan haftasında burçları neler bekliyor?

 • Aşkı yakalamanın 7 altın kuralı!Aşkı yakalamanın 7 altın kuralı!

  Bazı insanlar aşkı bulmakta çok şanslılar. Bazılarıysa sürekli gerçek aşkın arayışında. Bu arayış bazen kalp kırıklıklarına yol açsa da, kim hayatını aşkla daha anlamlı ve hoş bir hale getirmek istemez ki?

 • Bu sezonun saç trendi çok dikkat çekici!Bu sezonun saç trendi çok dikkat çekici!

  İlkbahar-yaz sezonu saç trendleri, pandeminin bütün olumsuz etkilerine inat içimizi ısıtmaya ve enerjimizi yükseltmeye geliyor. Saç Tasarım Uzmanları Ali Subaşı ve Erkan Uzelli, 2021 trendlerini ve iz bırakacak saç modellerini açıkladı.