Eyeliner Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Eyeliner Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Güzelliğinizi ön plana çıkaran en önemli makyaj unsurlarından biri eyelinerdir. Peki, eyeliner kullanmanın inceliklerini biliyor musunuz?

Haber: Eyeliner Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Eyelinerin ısısı, göz şekline göre açı verilmesi ve uygulamaya başlama noktası gibi hususlara dikkat edilerek ideal makyajı yapabilirsiniz.

KAŞIK KULLANIN

Eyelineri hizalama konusunda sorun yaşıyorsanız kaşık, cetvel hatta kredi kartı gibi materyaller kullanabilirsiniz. Böylece taşma sorununu ortadan kaldırmış olacaksınız.

ORTADAN BAŞLAYIN

Eyelineri çekmeye ister alt ister de üst kirpik diplerinin ortasından başlayabilirsiniz. Bu şekilde hata yapma oranını en aza indirmiş olacaksınız.

TEK SEFERDE BİTİRMEYİN

Eyelineri ortadan çekmeye başladıktan sonra minik minik çizgiler halinde göz pınarına kadar gelmeye çalışın. İlk başta hareketlerinizi çok küçük hareketlerle yapın. Uygulama yaptıkça hareketleriniz kusursuz olacak.

UYGULAMAYI GÖZ ŞEKLİNİZE GÖRE YAPIN

Göz kapağınız düşük olanlar, üst kirpiklerin dibinin dış kısımlarına, alt kirpik diplerinin ise dış kısmına ve yukarı doğru bir kuyruk oluşturmalı. Bu şekilde bakışlarınız daha canlı hale gelecek.

ISITIN

Eğer kalem eyeliner kullanıyorsanız, topaklanma sorununun önüne geçmek için kalemin ucunu saç kurutma makinesi ile biraz ısıtın. Bu hamle hem uygulama yapmanızı kolaylaştıracak hem de renk tonunda daha koyu tonu elde edeceksiniz.

DİKKAT

Eyeliner uygularken:

Yakınınızda makyaj temizleyici ve temizleme çubukları bulundurun.

Baz olarak far ya da göz bazları kullanın.

El ve kolun titreme ihtimaline karşı oturarak uygulama yapın.

Büyüteçli aynadan yardım alın.

16.3.2019 08:56 [11841873]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.