Evliliği kötü gidenlere kurtarıcı 5 ipucu! Haberi - yenikadin.com
15.08.2019 11:41

Evliliği kötü gidenlere kurtarıcı 5 ipucu!

Evliliğinizde yolunda gitmeyen şeyler varsa bunları görmezden gelmek ya da sorunların üzerini örtmeye çalışmak evliliği geri dönüşü olmayan yollara sokacaktır.

Haber: Evliliği kötü gidenlere kurtarıcı 5 ipucu!

Evliliğinizi gözden geçirmeli ve düzeltebileceğiniz sorunlara müdahale ederek işlerin rayına oturmasını sağlamalısınız.

1.KİŞİSEL SORUN HALİNE GETİRMEYİN

Eşinizin size karşı yaptığı eleştirileri kişisel sorun haline getirmeyin. Evinizde eşinizi rahatsız eden davranışları gözden geçirmeli, eleştirileri bir kılavuz olarak değerlendirmelisiniz. Böylece kendinizdeki yanlış yönleri algılayabilir ve evliliğinize pozitif ivme kazandırabilirsiniz.

2.ÖZÜR DİLEMEKTEN KAÇINMAYIN

Her zaman haklı olmayabilirsiniz. Haksız olduğunuzu düşündüğünüz durumlarda gururu bir kenara bırakın ve özür dileyin.

3.SEVGİNİZİ GÖSTERİN

Eşiniz, sizin onu sevdiğinizi bilse de ona jestler yapmayı ve sevginizi tekrar ifade etmeyi unutmayın. Sevginizi her tazelediğinizde evliliğinizin ömrü biraz daha uzayacaktır.

4.KÜÇÜK ŞEYLERİ BÜYÜTMEYİN

İlişkinizde küçük pürüzler olabilir. Bu pürüzleri büyütmemeli, konuşarak sorunları anlamalı ve kesin çözümler üreterek küçük sorunları daha da küçültmelisiniz.

5.KENDİNİZİ İHMAL ETMEYİN

İlişkinize ne kadar değer verseniz de kendi duygu ve düşüncelerinizin de önemli olduğunu bilmeli ve kendinizi de düşünmelisiniz. Siz kendinizi iyi hissettiğinizde ilişkinizi daha sağlıklı bir zemine oturacaktır.Yeni Yenikadın Haberleri

  • Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!

    Her geçen gün daha fazla kişide görülen Covid-19 enfeksiyonunun yüksek bulaş riski özellikle hamileleri ve emziren anneleri bir başka endişelendiriyor.

  • 100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor

    Koronavirüs salgını nedeniyle birçok gebe, düzenli muayenelerini olmak için hastaneye gitmekten çekiniyor. Anne adayları, kovid-19 pozitif olmaktan endişe duymanın yanı sıra virüsün bebeğe bulaşma ve tedavide kullanılan ilaçların bebeği etkileme riski ile ilgili birçok soruya cevap arıyor.