Evlere Şans Getireceği Düşünülen İnanışlar Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Evlere Şans Getireceği Düşünülen İnanışlar

Yüzyıllardır insanlar birtakım nesnelere anlamlar yüklemiştir. Bazı nesnelerin de evlere şans getireceğine inanmışlardır.

Haber: Evlere Şans Getireceği Düşünülen İnanışlar

UĞUR BÖCEĞİ

Uğur böceğinin şans getirdiği düşüncesi, yaygın bir inanıştır. Bazı insanlar, evlerinde uğur böceği simgeleri kullanarak uğur böceğinin evlerine de şans getireceğini düşünüyor.

NALLAR

Çok yaygın bir inanış olan nalların şans getireceği düşüncesi, birçok toplumda görülmektedir. Bazı toplumlarda nalın yukarıya ya da aşağı doğru bakması gerektiği düşünülse de genel olarak nalların şans getireceğine inanılmaktadır.

TÜTSÜ

Tütsülerin evi olumsuzluklardan arındırdığına inanılmaktadır.

KIRMIZI KAPI

Feng Shui düşüncesine göre, kuzeye bakan kapılar siyah veya mavi, güneye bakan kapılar kırmızı, doğuya bakan kapılar yeşil ya da kahverengi, batıya bakan kapılar beyaz ya da gri olursa eve şans getirir.

TAZE ÇİÇEKLER

Taze çiçeklerin eve mutluluk getireceğine inanılır. Feng Shui düşüncesinde de dikenli olmayan çiçeklerin eve servet getireceğine inanılmaktadır.

MEYVELER

Evde meyve bulundurmanın eve pozitif enerji ve zenginlik kazandıracağına inanılır.

DAİRESEL KONSEPTLER

Feng Shui düşüncesi, yaşam mekanlarının dairesel şekilde dizayn edilmesinin ortamdaki enerji akışını olumlu yönde etkileyeceğini düşünmektedir.

PAPATYA ÇAYI

Lezzetli ve sağlıklı bir içecek olan papatya çayının bazı insanlar tarafından şans getirdiği düşünülmektedir.

AYNANIN KONUMU

Evde bulunan ayna, eğer güzel bir manzarayı gösteriyorsa bunun şans getireceği düşünülmektedir. Feng Shui inancından kaynaklanan bu görüş, evde pozitif enerji oluşumunu sağladığını iddia etmektedir.

14.2.2019 12:54 [11741760]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.