Evinizin Güzel Kokmasını Sağlayan Doğal Yöntemler Haberi - yenikadin.com
4.03.2019 14:59

Evinizin Güzel Kokmasını Sağlayan Doğal Yöntemler

Evinizde küçük dokunuşlar yaparak doğal yöntemlerle evinizin mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz.

Haber: Evinizin Güzel Kokmasını Sağlayan Doğal Yöntemler

Evinizi doğal yollarla güzel kokmasını sağlamak için yeni bir koku oluşturabilir, taze çiçekleri, mumları ve sabunları kullanabilirsiniz.

KOKULU MUMLAR

Ev dekorasyonunun önemli bir parçası olan mumlar sadece renkleri ve şekilleriyle değil, kokularıyla da size yardımcı oluyor.Farklı aromalı mumları tercih etmeniz, koku karışımına yol açabilir. Bu yüzden tüm mekanlarınızda aynı aromaya sahip mumları tercih edin. Seçtiğiniz mumları birkaç saat yakmanız yeterlidir. Böylece evinizde uzun süreli hoş kokuya sahip olabilirsiniz.

TAZE ÇİÇEKLER

Evinizi mis kokutacak yöntemlerden göze en hoş geleni belki de taze çiçeklerdir. Değişik türde ve renkte çiçekler evinizi dekore ederken aynı zamanda mis gibi kokutacaklar. Taze çiçeklerin suyunu tazelediğinizde ve bakımını yaptığınızda 1 haftaya kadar kokusundan faydalanabilirsiniz.

EVİNİZE ÖZEL KOKU OLUŞTURUN

Evinize özel koku oluşturmak için çok sayıda seçeneğiniz var. Tamamen özgür olduğunuz bu noktada, deneme yanılmalar ve küçük tavsiyeler size yardımcı olacak. Sevdiğiniz çiçeklerin ve esansların doğal yağlarını kullanarak karışım elde edin. Sıvı haldeki bukarışımları mumluklara yerleştirin. Mumluğu yerleştirdiğiniz kaseye mumun ısısı temas ettikçe sıvı ısınacak ve ortama özel kokuyu yayacak. Mumun ateşinin değil sadece ısısının temas etmesi yeterlidir.

BUZDOLABINIZ TEMİZ Mİ?

Evinizi mis gibi kokutmak için öncelikle kötü koku kaynaklarını bertaraf etmeniz gerekiyor. Buzdolabı kötü koku oluşumu için en ideal yerlerdendir. Dolabınızda bozuk gıda varsa çöpe atın. Dolabınızı düzenli olarak temizleyin ve dolapta kahve-vanilya karışımı bulundurarak dolabınızdan evinize hoş kokuların yayılmasını sağlayın.

BEYAZ SABUN

Beyaz sabun kokusunun insanlara mutluluk verdiği bir gerçek. Beyaz sabunla eviniz mis gibi kokutmak için onu rendeleyin ve keselere doldurun. Keseleri kıyafetlerinizin içine ve yastıkların içlerine koyun. Beyaz sabun kokusunun her yeri sardığını göreceksiniz. Temizlik yaparken de temizlik suyuna beyaz sabun ekleyebilirsiniz.Yeni Yenikadın Haberleri