Evdeki Bitkiler Havayı Temizliyor Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
13.11.2015 12:50

Evdeki Bitkiler Havayı Temizliyor

Bitkiler, güzel görüntüleri ile bulundukları ortama şıklık katarken, aynı zamanda havanın da temizlenmesine yardımcı oluyorlar.

Haber: Evdeki Bitkiler Havayı Temizliyor

Gün içinde düzenli olarak havalandırılmayan odalar, birçok hastalığın oluşmasına zemin hazırlıyorlar. Düzenli olarak havalandırılmayan kapalı alanlarda, dışarıdan 5 kat daha kirli bir hava bulunuyor.

DOĞRU BİTKİ SEÇİMİ ÖNEMLİ

NASA nın yaptığı araştırmalara göre doğru bitkilerle, kapalı alanlardaki kirli havanın azalmasına yardımcı olabilirsiniz. Egzos ve bacalardan çıkan duman, sigara, nem, küf, filtreleri dolmuş havalandırma sistemleri, klima tesisatları evimizdeki havayı oldukça zararlı toksik maddelerle doldurmaktadır.


Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Alışveriş Haberleri

 • Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!

  Günümüzde çekirdek aile sayısı giderek artmaktadır. Ancak buna rağmen, aile büyüklerinin de aynı evi paylaştığı aile tipleri devam etmektedir. Çocukların bakımı için alınan aile büyükleri desteği de ailedeki kişi sayısını artırmaktadır.

 • Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 6-12 Temmuz haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.