Evde spor yapmanın 5 etkili yolu Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
26.07.2019 11:27

Evde spor yapmanın 5 etkili yolu

Çalına bir kadınsanız ve spor yapmak için fazla vaktiniz yoksa evde geçirdiğiniz zamanı değerlendirebilir, kısa ve etkili egzersizlerle fit hale gelebilirsiniz.

Haber: Evde spor yapmanın 5 etkili yolu

Evinizde geçirdiğiniz zamanı lehinize çevirerek ister misiniz? 5 pratik egzersizler kısa sürede vücudunuzu toparlayacak ve fit olacaksınız.

1.SKI JUMPUS

Dizlerinizi hafifçe kırarak harekete başlayın. Göğsünüzü ve sırtınızı dik şekilde tutmaya özen gösterin. İki ayağınızla birden sola doğru yarı squat pozisyonunda zıplayın. Ağırlığı parmak uçlarına değil topuklara verin. Aynı hareketi sağa doğru da tekrarlayarak egzersizi tamamlayın.

Odak noktası: Bacak, kalça.

2.TEK BACAK PLANK

Yere yatay şekilde pozisyon alın. Bir ayağınızı yerde diğer ayağınız açılan makas gibi yukarıda olsun. Sırtınızı zorlamadan nefes alıp vererek ayağınızı yukarı kaldırın. Aynı hareketi diğer bacak için de uygulayarak hareketi tamamlayın.

Odak noktası: Kalça, omuz, karın.

3.SIDE BLANK

Yere yan uzanarak dirseğinizi yere sabitleyin. Çapraz eğik bir pozisyonda olun. Dirseğinizin omuzla aynı hizada olmasına sırtınızın düz olmasına dikkat edin. Belinizi de yere değdirmeyin.

Odak noktası: İç, bacak, omuz, karın.

4.LUNGE DIPS

Pozisyona ayakta düz durarak başlayın. Elinizi belinize koyup sağ ayağınızın parmak uçları yere değecek şekilde geriye doğru bükerek konumlandırın. Sol ayak topuğunuzu yere sabit tutun. Sağ diziniz yere değmeden yükselerek aynı hareketi diğer bacak için de uygulayın. Üstte kalan ayağınızı makas gibi yukarı doğru kaldırın. Kalçanızı yukarıda tutmaya dikkat edin. Aynı hareketi diğer ayak için de uygulayın.

Odak noktası: Kalça

5.BURPEES

Ayak düz durarak pozisyona başlayın. Squat yaparak aşağı eğilin. Ellerinizi öne doğru ayaklarınızı da geriye doğru atarak şınav pozisyonuna gelin. Ellerinizi havaya kaldırarak harekete başladığınız pozisyona tekrar gelin.

Odak noktası: Tüm vücut

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!

  Günümüzde çekirdek aile sayısı giderek artmaktadır. Ancak buna rağmen, aile büyüklerinin de aynı evi paylaştığı aile tipleri devam etmektedir. Çocukların bakımı için alınan aile büyükleri desteği de ailedeki kişi sayısını artırmaktadır.

 • Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 6-12 Temmuz haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.