Evde spor yapmanın 5 etkili yolu Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
26.07.2019 11:27

Evde spor yapmanın 5 etkili yolu

Çalına bir kadınsanız ve spor yapmak için fazla vaktiniz yoksa evde geçirdiğiniz zamanı değerlendirebilir, kısa ve etkili egzersizlerle fit hale gelebilirsiniz.

Haber: Evde spor yapmanın 5 etkili yolu

Evinizde geçirdiğiniz zamanı lehinize çevirerek ister misiniz? 5 pratik egzersizler kısa sürede vücudunuzu toparlayacak ve fit olacaksınız.

1.SKI JUMPUS

Dizlerinizi hafifçe kırarak harekete başlayın. Göğsünüzü ve sırtınızı dik şekilde tutmaya özen gösterin. İki ayağınızla birden sola doğru yarı squat pozisyonunda zıplayın. Ağırlığı parmak uçlarına değil topuklara verin. Aynı hareketi sağa doğru da tekrarlayarak egzersizi tamamlayın.

Odak noktası: Bacak, kalça.

2.TEK BACAK PLANK

Yere yatay şekilde pozisyon alın. Bir ayağınızı yerde diğer ayağınız açılan makas gibi yukarıda olsun. Sırtınızı zorlamadan nefes alıp vererek ayağınızı yukarı kaldırın. Aynı hareketi diğer bacak için de uygulayarak hareketi tamamlayın.

Odak noktası: Kalça, omuz, karın.

3.SIDE BLANK

Yere yan uzanarak dirseğinizi yere sabitleyin. Çapraz eğik bir pozisyonda olun. Dirseğinizin omuzla aynı hizada olmasına sırtınızın düz olmasına dikkat edin. Belinizi de yere değdirmeyin.

Odak noktası: İç, bacak, omuz, karın.

4.LUNGE DIPS

Pozisyona ayakta düz durarak başlayın. Elinizi belinize koyup sağ ayağınızın parmak uçları yere değecek şekilde geriye doğru bükerek konumlandırın. Sol ayak topuğunuzu yere sabit tutun. Sağ diziniz yere değmeden yükselerek aynı hareketi diğer bacak için de uygulayın. Üstte kalan ayağınızı makas gibi yukarı doğru kaldırın. Kalçanızı yukarıda tutmaya dikkat edin. Aynı hareketi diğer ayak için de uygulayın.

Odak noktası: Kalça

5.BURPEES

Ayak düz durarak pozisyona başlayın. Squat yaparak aşağı eğilin. Ellerinizi öne doğru ayaklarınızı da geriye doğru atarak şınav pozisyonuna gelin. Ellerinizi havaya kaldırarak harekete başladığınız pozisyona tekrar gelin.

Odak noktası: Tüm vücut

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Kışın evde çocuklarınızla oynayabileceğiniz 7 oyun
  Kışın evde çocuklarınızla oynayabileceğiniz 7 oyun

  Kış mevsimin gelmesi ve havaların soğumasıyla birlikte çocuklar parklardan ve yazın oynadıkları açık alanlardan uzaklaşarak evde daha çok zaman geçirmeye başlar. Günün büyük bir bölümünü evde geçiren çocuklara alternatif oyunlar sunulmadığı takdirde tüm zamanlarını ekran (TV, tablet, bilgisayar, telefon) karşısında geçirme eğiliminde olurlar.

  9.12.2019 10:52
 • Sorunsuz bir cilt için yapmanız gerekenler
  Sorunsuz bir cilt için yapmanız gerekenler

  Cildimiz bedenimizin dışarı açılan penceresidir. Durum böyle olunca hiçbirimiz penceremizi kirli göstermek istemeyiz. Cildin hem içten hem de dıştan temizliği bu yüzden oldukça önem teşkil eder.

  3.12.2019 14:56