Evde Çalışmanızı Kolaylaştıran Fikirler Haberi - yenikadin.com
28.02.2019 11:58

Evde Çalışmanızı Kolaylaştıran Fikirler

Milenyum çağının yeni iş anlayışı "freelance", ev dekorasyonlarını da etkiliyor. Evden çalışanlar ya da eve iş getirenler, küçük dekorasyon değişiklikleri yaparak evlerinde keyifli çalışma alanları oluşturuyor.

Haber: Evde Çalışmanızı Kolaylaştıran Fikirler

Ev dekorasyonu artık sadece ev konforuna yönelik değil, iş verimliliğini arttırmaya yönelik olarak da oluşturuluyor. Sizler de ev dekorasyonunda küçük değişiklikler yapılarak ev ortamında ofisler oluşturabilirsiniz.

ÇALIŞMA ALANINIZI OLUŞTURUN

Ev ortamı, zamanınızı alacak şekilde tasarlandığı için iş verimliliğinizi düşürür. Çünkü ev dinlenecek ve rahat zaman geçirecek şekilde dekore edilmiştir. Evinizin bir odasını ya da odanızın bir bölümünü çalışma odası/çalışma bölümü olacak şekilde tasarlamanız gerekiyor. Bir çalışma masası, kitaplık ve elektronik cihazları kullanabilmeniz için elektronik düzenleme yaparak evinizde küçük bir ofis oluşturabilirsiniz.

ÇALIŞMA PLANI HAZIRLAYIN

Evde çalışmanın en büyük zorluğu düzen sağlayabilmektedir. Ev ve iş yaşamı arasında düzen kurduğunuz taktirde iş performansını yükseltebilirsiniz. Bu durumu kontrol altına alabilmek için bir plan yapmalısınız. Evde çalışacağınız saatleri ve mola saatlerini belirlemeniz performansını direkt olarak etkileyecek bir uygulamadır.

ODAKLANMANIZI ENGELLEYEN UNSURLARI ORTADAN KALDIRIN

Ev ortamında işe odaklanmanızı engelleyen birçok unsur bulunabilir. Çevrenizde çalışan insanların olmaması ve internet, TV gibi odaklanmanızı engelleyen unsurlar zamanınızı bölecektir. Evinizde çalışırken multimedya araç gereçler, konfor eşyaları ve rahat kıyafetlerden uzak durmalı, iş ortamına uygun kıyafet ve araç gereçleri kullanmaya özen göstermelisiniz.

SOSYALLEŞMEYE ÖNEM VERİN

Ev ortamında çalışmak, sadece iş yapmak demek değildir. Ev ve iş yaşamını dengelemeli, sosyal hayata da yer vermelisiniz. Sosyal hayata yeterince yer vermenin iş performansınızı yükselteceğini unutmayın.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Probiyotikli cilt maskesi ile gençleşin!Probiyotikli cilt maskesi ile gençleşin!

  Sağlıklı,güzel ve genç bir cilde sahip olmayı herkes ister.Ancak birçok faktör cilt sağlığını olumsuz yönde etkiler.Dr.Fevzi Özgönül,cilt gençleşmesi ve güzelliği için Probiyotikli cilt maskesi tarifi konusunda bilgiler verdi.

 • Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 26 Ekim - 1 Kasım haftasında burçları neler bekliyor?

 • Online eğitimde çocukları tehdit eden 10 sorunOnline eğitimde çocukları tehdit eden 10 sorun

  Covid-19 ile mücadele sürecinde halen çoğu öğrenci evden online eğitim görmeye devam ederken, özellikle ilk ve ortaokul çocuklarının evde geçirdikleri uzun saatler ebeveynlere başlı başına sorumluluklar yüklüyor. Zira bu süreçte çocuklarda bazı kurallara dikkat edilmezse ileride çok ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşılabilir!

 • Mamografi hakkında 10 soru 10 cevapMamografi hakkında 10 soru 10 cevap

  Anadolu Sağlık Merkezi Radyoloji Uzmanı Dr. Muhittin Mümtaz Özarar, Ekim ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında mamografi ile ilgili sık sorulan 10 soruyu şöyle yanıtladı...

 • Kadınlar hangi alışverişlerden sonra pişman oluyor?Kadınlar hangi alışverişlerden sonra pişman oluyor?

  Kredi kartı hesap kesim tarihinden hemen sonra ya da yüklü bir taksidin sona ermesinin ardından yapılan alışverişler, en fazla pişmanlık duyulanlar oluyor.