Evde Çalışmanızı Kolaylaştıran Fikirler Haberi - yenikadin.com
28.02.2019 11:58

Evde Çalışmanızı Kolaylaştıran Fikirler

Milenyum çağının yeni iş anlayışı "freelance", ev dekorasyonlarını da etkiliyor. Evden çalışanlar ya da eve iş getirenler, küçük dekorasyon değişiklikleri yaparak evlerinde keyifli çalışma alanları oluşturuyor.

Haber: Evde Çalışmanızı Kolaylaştıran Fikirler

Ev dekorasyonu artık sadece ev konforuna yönelik değil, iş verimliliğini arttırmaya yönelik olarak da oluşturuluyor. Sizler de ev dekorasyonunda küçük değişiklikler yapılarak ev ortamında ofisler oluşturabilirsiniz.

ÇALIŞMA ALANINIZI OLUŞTURUN

Ev ortamı, zamanınızı alacak şekilde tasarlandığı için iş verimliliğinizi düşürür. Çünkü ev dinlenecek ve rahat zaman geçirecek şekilde dekore edilmiştir. Evinizin bir odasını ya da odanızın bir bölümünü çalışma odası/çalışma bölümü olacak şekilde tasarlamanız gerekiyor. Bir çalışma masası, kitaplık ve elektronik cihazları kullanabilmeniz için elektronik düzenleme yaparak evinizde küçük bir ofis oluşturabilirsiniz.

ÇALIŞMA PLANI HAZIRLAYIN

Evde çalışmanın en büyük zorluğu düzen sağlayabilmektedir. Ev ve iş yaşamı arasında düzen kurduğunuz taktirde iş performansını yükseltebilirsiniz. Bu durumu kontrol altına alabilmek için bir plan yapmalısınız. Evde çalışacağınız saatleri ve mola saatlerini belirlemeniz performansını direkt olarak etkileyecek bir uygulamadır.

ODAKLANMANIZI ENGELLEYEN UNSURLARI ORTADAN KALDIRIN

Ev ortamında işe odaklanmanızı engelleyen birçok unsur bulunabilir. Çevrenizde çalışan insanların olmaması ve internet, TV gibi odaklanmanızı engelleyen unsurlar zamanınızı bölecektir. Evinizde çalışırken multimedya araç gereçler, konfor eşyaları ve rahat kıyafetlerden uzak durmalı, iş ortamına uygun kıyafet ve araç gereçleri kullanmaya özen göstermelisiniz.

SOSYALLEŞMEYE ÖNEM VERİN

Ev ortamında çalışmak, sadece iş yapmak demek değildir. Ev ve iş yaşamını dengelemeli, sosyal hayata da yer vermelisiniz. Sosyal hayata yeterince yer vermenin iş performansınızı yükselteceğini unutmayın.Yeni Yenikadın Haberleri

  • Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!

    Her geçen gün daha fazla kişide görülen Covid-19 enfeksiyonunun yüksek bulaş riski özellikle hamileleri ve emziren anneleri bir başka endişelendiriyor.

  • 100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor

    Koronavirüs salgını nedeniyle birçok gebe, düzenli muayenelerini olmak için hastaneye gitmekten çekiniyor. Anne adayları, kovid-19 pozitif olmaktan endişe duymanın yanı sıra virüsün bebeğe bulaşma ve tedavide kullanılan ilaçların bebeği etkileme riski ile ilgili birçok soruya cevap arıyor.