Ev yapımı makarna tarifi Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
17.09.2019 08:24

Ev yapımı makarna tarifi

Makarnayı evinizde kendiniz yapmak ister misiniz? Oldukça pratik şekilde yapılan ev yapımı makarna ile kendinize özel makarna yapabilirsiniz.

Haber: Ev yapımı makarna tarifi

Makarnaları kalıpların dışına çıkarmak ve özel dokunuşlar yapmak elinizde. Sağlıklı ve lezzetli tarifi ile çok seveceğiniz ev yapımı makarna ile ailenize özel bir seçenek sunabilirsiniz.

GEREKLİ MALZEMELER

300 gram un

3 yumurta

Tuz

1 yemek kaşığı zeytinyağı

Su (makarnaların bir parmak üstüne gelecek kadar)

GEREKLİ MALZEMELER

Geniş bir kapta unu eleyin. İçine tuz ekleyip karıştırın. Unun içini açıp yumurtaları kırın. Zeytinyağını da ekleyip çatal yardımı ile kıvama gelene kadar ezerek karıştırın. Yapışkan olmayacak kıvama gelen hamuru streç filme sarım yarım saat dinlendirin.

Makarna makineniz varsa makinede istediğiniz şekilde kesin. Makarna makineniz yoksa hamuru merdane ile olabildiğince ince açın. Açtığınız hamuru rulo haline getirip istediğiniz kalınlıkta kesin. Kesilen parçaları una bulayıp 20 dakika bekletin.

Pişirme suyunu kaynatın ve tuz ilave edip makarnaları 4-5 dakika pişirin. Makarnanıza dilediğiniz şekilde sos ekleyip servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.Yeni Yenikadın Haberleri

  • Sosyal inziva için öneriler
    Sosyal inziva için öneriler

    Sürekli ertelediğimiz ve yapılacaklar listenizde yanına tik atmaya vakit bulamadığınız maddeleri de, şimdi uygulama zamanı!

    23.3.2020 15:15