Ev Temizliğini Eğlenceli Hale Getirmek İster misiniz? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Ev Temizliğini Eğlenceli Hale Getirmek İster misiniz?

Biri bitmeden diğer başlıyor, çok sıkıcı ve çok yorucu. Evet, doğru tahmin ettiniz, ev temizliğinden bahsediyoruz.

Haber: Ev Temizliğini Eğlenceli Hale Getirmek İster misiniz?

Ev temizliği eğlenceli hale getiren uygulamalarla sıkılmadan ve yorulmadan evinizi temizleyebilirsiniz. Nasıl mı?İşte cevabı.

BİRAZ MÜZİK

Ev temizliği yaparken müziğin sesini biraz açmaya ne dersiniz? Size huzur veren, eğlendiren, stresinizi atan müzikleri bir liste yapın ve müziği başlatın. Temizlik sizin için artık çocuk oyuncağı.

HEM EGZERSİZ HEM TEMİZLİK

Diyet yapmak sıkıcı geliyorsa alternatif yöntemlere başvurabilirsiniz. Ev temizliğiyle egzersizleri birleştirerek bir taşla iki kuş vurabilirsiniz. Temizlik yaparken vücudunuz aktif halde olacak ve kalori yakacaksınız. Her fırça darbesinde biraz daha inceldiğinizi, her sünger sürdüğünüzde tartıdaki rakamların küçüldüğünü düşünün.

TEMİZLİĞİ OYUNA DÖNÜŞTÜRÜN

Temizliği bir oyuna dönüştürerek güzel bir aile aktivitesine sahip olabilirsiniz. Aile bireylerini de dahil edeceğiniz oyunda her görev için bir puan belirleyin. Bakalım temizlik bittiğinde en yüksek puanı kim alacak.

GERİ SAYIM

Temizlik yaparken tembellik yapıp işlerin sarkmasına müsaade etmeyin. Her görev için belirli bir süre belirleyin ve zamana uyarak temizliğe başlayın.

EĞİTSEL FAALİYETE DÖNÜŞTÜRÜN

Çocuklarınızı da temizlik işlemine dahil edin. Onların sorumluluk duygusu kazanması için bunu yapmalısınız. Biraz isteksiz olsalar da küçük ödül ve teşviklerle bunu başarabilirsiniz.

KENDİNİZİ ÖDÜLLENDİRİN

Temizlik yapmak zor ve zahmetli bir iş. Kendinizi ödüllendirerek temizliği daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Bir amacınızın olması yaptığınız işi daha verimli ve anlamlı kılacaktır.

9.3.2019 09:30 [11817896]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.