Ev Dekorasyonunda Kullandığınız Renklerin Psikolojinize Etkisi Haberi - yenikadin.com
1.02.2019 12:39

Ev Dekorasyonunda Kullandığınız Renklerin Psikolojinize Etkisi

Ev dekorasyonunda kullanılan renklerin psikolojiniz üzerinde etkileri olduğunu biliyor musunuz? Bu etkileri göz önünde bulundurarak kendiniz için en ideal ev dekorasyonunu yapabilirsiniz.

Haber: Ev Dekorasyonunda Kullandığınız Renklerin Psikolojinize Etkisi

BEYAZ

Barış, huzur, umut ve genlik gibi kavramların sembolü olan beyaz, aynı etkiyi evlerde de gösteriyor. Saf ve masum bir ev dekorasyonu için beyazı kullanabilirsiniz.

KIRMIZI

Tutkunun, ateşin ve gücün rengi olan kırmızının, uyarıcı ve heyecanlandırıcı etkisi vardır. Davetkar ve sıcak bir atmosferi olan kırmızı, kendinizi enerjik hissetmeyi sağlar. Evinizde kırmızıyı dengeleyici renk olarak kullanabilirsiniz.

TURUNCU

Kırmızının agresifliğinden kaçınanlar evlerinde turuncuyu rahatlıkla kullanabilirler. Ofisler için de ideal bir renk olan turuncu, özellikle yemek odaları ve çocuk odaları için idealdir.

SARI

Ortama ferahlık, bilgelik ve sempati kazandıran sarı, evlere arkadaş canlısı ve havadar bir atmosfer kazandırmaktadır.

MAVİ

İnsan zihnini derinden etkileyen mavi, banyolar ve yatak odaları için ideal renktir. Huzuru ve sakinliği çağrıştıran bu renk, beyazla mükemmel bir uyum gösterir.

SOMON

2019'un trend renklerinden olan somon, kullanıldığı ortama huzur ve dinginlik kazandırır. Dekorasyonunuzda somonu seçerek hem trendleri yakalayabilir hem de evinizde huzuru bulabilirsiniz.

YEŞİL

Umudun ve bolluğun simgesi yeşil, hem birçok renkle uyumlu olması hem de canlı bir ton olması ile evlerde sıkça tercih edilen bir renktir.

SİYAH

Genellikle olumsuz kavramlarla eşleştirilen siyah, bilgeliğin ve olgunluğun rengidir. Doğru tonda kullanıldığında ortama zariflik kazandırır.

KAHVERENGİ

Kahverengi evlerin dekorasyonunda mobilya alanında söz sahibi olan bir renktir. Asıl renk ya da yardımcı renk olarak hemen hemen her evde kendisine yer bulan kahverengi, mobilyaların vazgeçilmez renklerindendir. Rahatlık hissini çağrıştırması da onun tercih edilmesinin bir başka nedenidir.

GRİ

Dozunda kullanılan gri ortama zarif ve asil bir görünüm kazandırır. Gri renginikullanırken dikkatli olmalısınız. Aksi halde ortama soğuk bir hava katabilirsiniz.

PEMBE

Kadınlarla eşleştirilen pembe, genellikle genç kız odalarında tercih edilir. Genç kız odaları dışında da pembeyi kullanarak pembenin yatıştırıcı etkisinden yararlanabilirsiniz.Yeni Yenikadın Haberleri