Et Benlerini Yok Eden Yöntemler Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
9.05.2019 12:17

Et Benlerini Yok Eden Yöntemler

Genellikle göz çevresi, boyun, göğüs ve koltuk altında ortaya çıkan et benleri cilt flepi veya küçük büyümeleridir. İstenmeyen görüntü oluşturan et benlerinden doğal yollarla kurtulmak mümkündür.

Haber: Et Benlerini Yok Eden Yöntemler

Elma sirkesi, sarımsak, çay ağacı yağı ve kekik yağı gibi pratik ve doğal yöntemlerle et benlerinden kurtulmak mümkün.

ELMA SİRKESİ

Elma sirkesi anti-inflamatuar ve antibakteriyel olduğu için et benlerini yok etmek için doğru seçimdir.

Et beni olan bölgeyi önce yıkayın ve kurulayın. Bir pamuk topuyla elma sirkesini et benine uygulayın. 15 dakika boyunca pamuğu et beni üzerinde bekletin. Et beni kuruyup yok olana kadar günde 3 defa bu uygulamayı yapmalısınız.

ÇAY AĞACI YAĞI

Antibiyotik, antibakteriyel, anti-inflamatuar olan çay ağacı yağı, birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılmıştır.

Çay ağacını bir top pamuğa sürün ve pamuğu benin üzerinde 10 dakika bekletin. Günde üç defa bu uygulamayı yapın. Pamuğu et beni dışında bölgeye değdirmemeye özen gösterin.

KEKİK YAĞI

Kekik yağı, anti-mantar özelliği sayesinde et benlerini giderici etki gösterir.

Kekik yağını günde 3 defa doğrudan et beni üzerine uygulayın. Üzerini örtmeden kurumasını bekleyin. Et beni kuruyup yok olana kadar rutin olarak bu işlemi yapmaya devam edin.

SARIMSAK

Antiviral, anti-inflamatuar, antibakteriyel ve anti-fungal özellikleri olan sarımsak et benlerini gidermeye yardım eder.

Bir diş sarımsağı ezin ve hafifçe ıslatın. Gece yatmadan önce et benleri üzerine uygulayın. Sabah uyandığınızda uygulama yaptığınız bölgeyi yıkayın.Yeni Sağlık Haberleri

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.

 • Korona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişiKorona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişi

  Koronavirüs (Covid -19) gündelik hayatımızı olumsuz etkilerken düğün gibi bazı önemli günleri de bu süre zarfında ertelemek zorunda kalabiliyoruz. Gelinler düğünlerini yaz sonu, sonbahar / kış ve hatta 2021 için yeniden planlarken, gelinlik seçimi bu süreçten nasibini aldı.