Eski Kotlar Nasıl Değerlendirilir? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Eski Kotlar Nasıl Değerlendirilir?

Eskiyen kotları atmak yerine onları kullanarak farklı ihtiyaç malzemeleri yaratmak ve bu parçaları sıfırdan değerlendirmek mümkün!

Haber: Eski Kotlar Nasıl Değerlendirilir?

Eskiyen kot pantolonların herkes tarafından bilinen değerlendirme şekli pantolon paçalarını keserek bunu şort haline getirmektir. Özellikle son dönemde yırtık ya da eski görünümlü şortların trend olması, eskimiş kot pantolonların daha kolay değerlendirilmesini sağlar. Bu sayede paça kısmının makineden geçirilmesine de gerek kalmaz. Kesildikten hemen sonra giyilebilir.

Kot pantolon ya da şortlardan çantalar yapmak mümkündür. Bunun için küçük bir dikiş makinesi ve biraz yaratıcılık yeterlidir. Kot çantalar yaz aylarında hem kullanışlı hem de şık durur. Hafif olması dolayısıyla taşınma kolaylığı da sunar. Dikiş makinesi kullanılmadan el dikişi yapılırsa ortaya profesyonel bir çalışma çıkmayabilir. Bu nedenle dikişler makineyle yapılmalıdır.

Biraz moda ve ev dekorasyon dergileri karıştırılarak oldukça orijinal fikirlerle eski kotlar değerlendirilebilir. Örneğin; geniş paçalı kot pantolonlardan kırlentler yapılabilir. Kot kumaşından olacağı için oturma odaları için ideal kullanım sunan bu kırlentler hemen her renk koltukla uyum sağlayacaktır.

İsteğe bağlı olarak kırlentlerin üzeri renkli düğmelerle süslenebileceği gibi keçeden minik çiçeklerle, kot rengindeki zımbalarla ya da su taşı kenarlıklarla da süslenebilir. Buna karar vermek için odadaki hakim dekorasyon tarzına bakmak gerekir.

İşte eski kotlar ile yapabileceğiniz diğer tasarımlar..

22.1.2018 09:51 [10480587]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.