Erkeklerle nasıl konuşmak gerekir? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
21.08.2019 12:37

Erkeklerle nasıl konuşmak gerekir?

Kadınları anlamanın zor olduğu söylenir. Erkekleri anlamak da o kadar basit değildir. O yüzden erkeklerle konuşurken biraz dikkatli olmalı, yanlış anlamalara yol açılmamalıdır.

Haber: Erkeklerle nasıl konuşmak gerekir?

Erkeklerin basit ve sade olduğu düşünülse de onlarla sohbet etmek zaman zaman zor olabiliyor. Onlarla sohbet ederken bazı noktalara dikkat ederek sohbetinizden daha fazla verim alabilirsiniz.

NET OLUN

Erkeklerle sohbet ederken net olmalısınız. Ne istediğinizi ya da neyden bahsediyorsanız net şekilde anlatmalı ve tüm detayları açıklamalısınız. Bunu yapmazsanız aradığınız cevapları bulamayabilirsiniz.

TANIYICI SORULAR SORUN

Bir erkekle sohbeti ilerletmek için onun ilgi alanlarını tanımalı ve o konular üzerinde konu açmalısınız. Sevdiği müzikler, filmler ve hobilerinden bahsetmesini isteyerek ilerleyen süreçte neler yapabileceğiniz konusunda fikir edinebilirsiniz.

ISRAR ETMEYİN

İlişkinizi zedeleyecek bir konuda ısrarcı olmayın. İstenmeyen bir konu üzerinde ısrarcı olmak erkeği stres yapar ve ilişkiden kaçınmasına neden olabilir.

YANITSIZ BIRAKMAK

Erkekler de aynı kadınlar gibi yanıtsız kalmaktan hiç hoşlanmaz. Telefonlarını açmamak ve mesajlarına cevap vermemek onları çileden çıkaracak davranışlardır.

BUNALTMAYIN

Erkekler stres olmayı sevmezler. Ona soru sorarken çok baskıcı olmaktan ve fazla soru sormaktan kaçınmalısınız. Ona da söz hakkı verin ve onun da sizin hakkınızda sorular sormasına müsaade edin.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Dr. Sedef Bingül'den "Sağlığın Doğru Şifreleri"
  Dr. Sedef Bingül'den "Sağlığın Doğru Şifreleri"

  Dr. Sedef Bingül ile geçtiğimiz haftalarda okuyucuyla buluşan kitabı "Sağlığın Doğru Şifreleri" ve sağlıklı yaşama dair doğru bilinen yanlışlar üzerine keyifli bir röportaj gerçekleştirdim.

  14.2.2020 14:05
 • İişkilerde belirsizliklere son!
  İişkilerde belirsizliklere son!

  Türkiye'nin lider prezervatif markası 14 Şubat Sevgililer Günü'nde sosyal medyada birçok kullanıcının ilişkilerdeki belirsizliklerden dolayı sıkıldıklarını dile getirmeleri üzerine sessiz kalmadı.

  14.2.2020 10:38
 • Regl öncesi gerginliği azaltan 5 öneri
  Regl öncesi gerginliği azaltan 5 öneri

  Kadınlarda görülen premenstrüel disfori sendromunun (adet öncesi gerginlik sendromu) hormonal değişimlerle yakından ilgili olduğu düşünülüyor. Kadınların % 2-8'sinde ortaya çıkan adet öncesi gerginlik sendromu; çökkün, öfkeli ruh hali ya da ilgi ve zevk kaybı gibi belirtilerle kendini belli ediyor.

  12.2.2020 09:31
 • Holistik şifa nedir?
  Holistik şifa nedir?

  İnsanın kendine verebileceği en güzel hediye arzu ettiği eğitimlere katılmak olsa gerek. Geride bıraktığımız yıl ekim-aralık ayları arasında "Yaratıcı Yazarlık Atölyesi ve Holistik Şifa Temel Eğitimi"ne katıldım. Her ikisi hayal ettiğim ve zamanını bekleyen eğitimlerdi. İkisini de gerçekleştirdiğim için çok mutluyum.

  10.2.2020 16:55