Erkeklerde Burun Estetiği Nasıl Olmalı? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Erkeklerde Burun Estetiği Nasıl Olmalı?

Yüzün tam ortasındaki burun, ilk bakıldığında dikkati çeken organların başında geliyor. Ucu düşük olan bir burun, kişiyi bazen enerjisi düşük, gergin veya daha yaşlı dahi gösterebiliyor. Erkeklerde burun estetiği hakkında bilgi veren Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Seçkin Ulusoy, konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Haber: Erkeklerde Burun Estetiği Nasıl Olmalı?


Yüzün tam ortasındaki burun, ilk bakıldığında dikkati çeken organların başında geliyor. Ucu düşük olan bir burun, kişiyi bazen enerjisi düşük, gergin veya daha yaşlı dahi gösterebiliyor. Erkeklerde burun estetiği hakkında bilgi veren Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Seçkin Ulusoy, şunları söylüyor:

"Erkek burun estetiğinde, erkek burnu daha güçlü görünmeli. Maskülen yani erkeksi bir burunun sırtı düz inmeli ve ayrıca ucu fazla kalkık olmamalı. Üst dudak ile burun açısının ideali, erkeklerde 90-95 derecedir. Günümüzde bu açıları operasyonun öncesinde planlayarak, hedeflerimize oldukça yakın olarak gerçekleştiriyoruz" dedi.   

]

Hastaların yarısını erkekler oluşturuyor

Son yıllarda erkeklerin burun estetiğine yoğun ilgisinin olduğunu anlatan Doç. Dr. Seçkin Ulusoy, şunları kaydetti:  

"Geçtiğimiz yıllarda, burun estetiği büyük oranda kadınlar tarafından tercih ediliyordu. Günümüzde ise hastalarımızın yarısını erkekler oluşturuyor. Böyle olması, aslında son derece doğal. Çünkü erkeklerin spor veya çeşitli dış ortam yaralanmalarında burun kırıklarına daha fazla maruz kalmaları nedeniyle, burundan nefes alma problemlerini daha sık yaşıyorlar. Durum böyle olunca, burun tıkanıklığı gibi sebeplerle ameliyat olmaları gerektiğinde, çoğu zaman burun dışına da müdahale etmek gerekebiliyor. Ayrıca, burundan nefes alma güçlüğü sebebiyle ameliyat masasına yatmış iken, daha erkeksi ve yakışıklı bir görüntüye sahip olmayı istiyorlar" diye konuştu.

Doğru egzersiz için nefes burundan başlar

Doğru nefes almanın gerek yaşam, gerek spor hayatındaki önemine işaret eden Doç. Dr. Seçkin Ulusoy, şunları anlattı:  

"Günümüzde sağlıklı bir yaşam için spor daha fazla hayatımıza girdi ve doğru nefes almanın önemi arttı. Ayrıca, rinoplasti (burun estetiği) ameliyatlarına olan taleplerinin artmasının nedenleri arasında, sosyal medyanın etkisi de oldu" dedi.

 

Burun estetiği kişiye özel planlanıyor    

İçinde bulunduğumuz coğrafyadaki burunların, dünyanın diğer yerlerine göre daha fazla sorunları olabildiğine değinen Doç. Dr. Seçkin Ulusoy, şunları söyledi:  

"Ülkemizde, problemli olan burunlar genelde iki tür oluyorlar. Karadeniz burnu veya Arap burnu özelliklerini taşıyorlar. Karadeniz burnu; tipik olarak kemerlidir, ucu düşüktür ve büyüktür, ayrıca burun sırtındaki ve ucundaki deri incedir. Arap burnu ise, kemer fazla olmaz, ancak burun kanatları çok geniştir, kalındır ve ayrıca burun cildi özellikle burun ucunda oldukça kalındır. Özetle, farklı burun yapısındaki problemlerin birden fazla bölgede olması, bu ameliyatları özellikli yapmaktadır. Günümüzde, Piezo cerrahisi ile bu ameliyatları olmak isteyenleri, daha rahat bir iyileşme süreci beklemektedir. Her bir burun, cerrahlar tarafından el yapımı sanat eseri olarak, kişiye özel planlanıyor" şeklinde konuştu.
.Kaynak: Pembenar

6.12.2018 18:42 [11512412]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Uyurken Cilt Kırışıklığını Önlemek İçin Ne Yapmak Gerekir?
  Uyurken Cilt Kırışıklığını Önlemek İçin Ne Yapmak Gerekir?

  Yüzüstü ve yan uyumak yüzde kırışıklıklara neden oluyor. Yatış pozisyonundan dolayı yüzde oluşan kırışıklıkların botoks ya da dolguyla tedavisinin olmadığını ifade eden Dr. Başar Kaya, bunu önlemek amacıyla bu şekilde yatan kişilere ilginç bir tavsiyede bulundu.

  3 saat önce..
 • 2019'un Beslenme Trendleri
  2019'un Beslenme Trendleri

  Tüm canlılar için en temel ihtiyaçlardan biri olan beslenme ihtiyacı, yıllar içinde değişen koşullarla birlikte birçok farklı tarz yarattı. Çoğu insan “sağlıklı beslenme” kaygısı taşımaya başladı ve birçok yeni yöntem gün yüzüne çıktı. Diyetisyen Emel Terzioğlu Arslan, yeni dönem beslenme trendlerini anlattı.

  3 saat önce..
 • Evde Tavuk Döner Nasıl Yapılır?
  Evde Tavuk Döner Nasıl Yapılır?

  Evde tavuk döner yapmaya ne dersiniz? Dışarıda yediğiniz tavuk döneri aratmayacak, mükemmel bir tavuk döner tarifi paylaşıyoruz. Peki, evde tavuk döner nasıl yapılır? İşte tavuk döner tarifi...

  3 saat önce..
 • Bacaklardaki Varisler Tehlikeli Midir?
  Bacaklardaki Varisler Tehlikeli Midir?

  Prof. Dr. Semih Barlas, bu soruya “evet” yanıtını veriyor. Barlas, varislerin ‘venöz yetmezlik’ denen hastalık sürecinin bir parçası olduğunu; mutlaka bu konuda deneyimli bir kalp damar cerrahı tarafından değerlendirilmesi gerektiğini dile getiriyor.

  10.12.2018 13:58
 • Düşük Yapmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar
  Düşük Yapmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

  İleri yaş gebeliklerde düşük ihtimalinin arttığını belirten Prof. Dr. Faruk Buyru, "Yanlış bir inanış var. Koşmak, zıplamak, uzanmak, kısaca fiziksel egzersiz düşüğe neden olmaz’’ dedi; ve gebelikte düşük yapmakla ilgili doğru bilinen yanlışları açıkladı.

  10.12.2018 12:58