En Sık Yapılan Makyaj Hataları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

En Sık Yapılan Makyaj Hataları

Makyaj esnasındaki yanlış uygulamalar cildinizde kötü bir görünüme neden olabileceği gibi sizi olduğunuzdan daha büyük ve yaşlı gösterebilir. Bu risklerle karşı karşıya gelmek istemiyorsanız bazı makyaj hatalarından uzak durmanız gerekiyor.

Haber: En Sık Yapılan Makyaj Hataları

Hatalı makyaj uygulamalarının güzelliğinize gölge düşürmesini istemiyorsanız doğru bilinen bu yanlışlara mutlaka göz atın. Hemen hemen birçok kadının günlük hayatta farkında olmadan yaptığı 5 hatasını sizin için sıraladık.

Yanlış ve Abartılı Eyeliner Kullanımı

Gözleri ön plana çıkarmak adına kalın ve abartılı olarak yoğun eyeliner sürmek en sık yapılan hatalardan biridir. Fazla ve abartılı eyeliner ve göz kalemi uygulamaları gözlerinizin karanlık görünmesine neden olur.

Baz Kullanmadan Makyaj Yapmak

Cildinizi nemlendirmeden, baz kullanmadan makyaja başlamayın. Fondöten ve kapatıcıların cildinizde pürüzlü görünmesine, yüz çizgilerinize dolmasına ve çizgilerin belli olmasına neden olur.

Rimeli Alt Kirpiklere de Sürmek

Rimeli sadece üst kirpiklerinize sürmekle yetinemeyenlerdeniz gözlerinize dikkat çekmek isterken yaşınıza birkaç yaş birden ekliyorsunuz demektir. Gözlerinizin daha büyük görünmesi için alt kirpiklerinize rimel sürmek yerine göz altlarınıza nude tonlarda göz kalemi sürebilirsiniz.

Doğru Makyaj Fırçasını Kullanmamak

Her yüz grubu ürün için doğru fırça kullandığınıza emin olun. Ürünlere göre kategorilendirilmiş farklı fırça şekilleri ve ebatları daha pürüzsüz, daha doğal bir makyaja imkan sağlar.

Kaşları İhmal Etmek

Kaşlar yüz ifadesini doğrudan etkilediği için makyaj esnasında kaşları ihmal etmek makyajınıza gölge düşürebilir. Eğer seyrek kaşlara sahipseniz kaşlarınızın doğallığını bozmayacak şekilde uygun tonda bir kaş kalemiyle ya da farla doldurabilir ve sabitleyebilirsiniz.
16.8.2017 12:56 [9935836]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Sonat Bağcan "Nefesim Senle" ile Geliyor
  Sonat Bağcan "Nefesim Senle" ile Geliyor

  Maaile Bağcan imzası taşıyan albüm, kulaklarınızın pasını silecek.

  22.11.2017 18:45
 • Serge Lutens'in Yeni Kokusu Dent de Lait
  Serge Lutens'in Yeni Kokusu Dent de Lait

  Hikayeleri ve kokularıyla bir mücevher gibi büyüleyen Serge Lutens parfümlerinin yeni üyesi Dent de Lait işte karşınızda!

  22.11.2017 18:00
 • Saçınızın Erken Beyazlamasını Doğal Yollarla Önleyin
  Saçınızın Erken Beyazlamasını Doğal Yollarla Önleyin

  Beyaz saç bir sağlık problemi değil fakat çoğu kadın saçlarındaki beyaz görünümü kapatmak için kimyasal ürünlere maruz kalıyor. Neyse ki beyazlayan saçlarımızı %100 doğal ürünler kullanarak azaltabiliriz. İşte o ürünler…

  22.11.2017 17:45
 • Seçim Yapmalıyız
  Seçim Yapmalıyız

  Bugün ne yapılabilir ? Bugün Ay düğümleri ile açı kuran Venüs özellikle aşk hayatımızda ve sevdiklerimizle ilgili durumlar içinde daha hassas davranabileceğimizi açıklıyor.

  22.11.2017 17:30
 • Maya Takviminde Bugün
  Maya Takviminde Bugün

  Galaktik ton 7/ Hareket Düşüncelerimizde dengede kalalım.

  22.11.2017 17:30