En gizemli fal türleri Haberi - yenikadin.com
13.07.2019 14:34

En gizemli fal türleri

İnsanoğlu yaradılışından beri geleceğine ilgi duymuştur. Yıldızlar, ay, gezegenler, içtiğimiz içecekler, yemekler hatta kullandığımız eşyalar bile zaman zaman geleceği gördüğünü iddia eden kişilerce araç olarak kullanılmıştır.

Haber: En gizemli fal türleri

İnsanlar istese de istemese de hayatı ile ilgili her zaman merak içindedirler. Bu meraklarını gidermek için hep farklı yollara başvurdular. Bu dürtü ile birlikte geleceği tahmin ve tespit yöntemleri zamanla çeşitlilik kazandı. Biz de sizin için bunları derledik.

BAKLA FALI

Orta Çağ Avrupa'sında çok yaygın bir fal türü olan bakla falı, eski toplumlarda büyüsel bir bitki olarak görüldüğü için zamanla yaygınlık kazandı.

EL FALI

Yüz yıllardır en yaygın fallardan birisi olan el falı her zaman en çok tercih edilen kehanetlerden birisi olmuştur. Avuç içinde görülen işaretlerin, çizgilerin yorumlanmasından ibaret olan el falı hep çok tercih edilmiştir.

SU FALI

Fallar içinde bakılması en zor olandır ve dünyada en çok bilinen fal türüdür. Bu fala herkes bakamaz bakanlar ise herhangi bir dua, ayet okumamalı ve suya bilinçsizce yaklaşmamalı.

YILDIZ HARİTASI

Doğum haritası olarak da bilinir ve kişinin karakterini konu alan yıldız haritası falları, mesleki konularda, eş seçiminde ve daha birçok konuda hayatla ilgili önemli konularda insanın kendisinin nelerin beklediğini belirtir.

TAROT FALI

Bir diğer çokça tercih edilen fal türü, iskambil kartları. Asırlardır insanların evlerinde ya da özel bir falcıya giderek baktırmış olduğu bu fal türü inananların söylediğine göre oldukça yüksek oranda gerçektir. Tarot falı bakmak için kartların anlamını iyi bilmek mühim bir şart.

KAHVE FALI

Oldukça eski ve son derece klasik bir kehanet yöntemi olan kahve falı en çok tercih edilen ve kendi sektörünü oluşturan bir fal türüdür. Tüm ülkelerde en sık rastlanan bu fal türü telvenin fincanda bıraktığı şekillerin yorumlanmasıyla ortaya çıkar.