Elinizdeki soğan kokusundan nasıl kurtulursunuz? Haberi - yenikadin.com
31.07.2019 14:00

Elinizdeki soğan kokusundan nasıl kurtulursunuz?

Mutfakta yaşadığınız en büyük sorunlardan olan ele sinen soğan kokusu, sadece mutfakta değil sosyal hayatta da sizi zor durumda bırakıyor. Bu sorundan kurtulmak ise düşündüğünüz kadar zor değil.

Haber: Elinizdeki soğan kokusundan nasıl kurtulursunuz?

Mutfakta ve sosyal hayatta sizi zor durumda bırakan ele sinen soğan kokusu, pratik yöntemlerle sorun olmaktan çıkıyor. İşte ellerinizi soğan kokusundan kurtaran yöntemler…

TUZ İLE OVALAYIN

Tuzu soğuk su ile karıştırıp macun kıvamına getirin. Hazırladığınız karışımı ellerinize uygulayın. Uygulama sonrası elinize nemlendirici sürerek tuzun cildinize hasar vermesini engelleyin. Bu işlem sonucunda elinizdeki soğan kokusu gitmiş olacak.

DOMATES SUYU UYGULAMASI

Elinizi 5 dakika boyunca domates suyunun içinde tutarsanız soğan kokusu hızlı şekilde elinizden ayrılacaktır. Sonra elinizi sıvı sabunla yıkayıp uygulamayı sonlandırın.

LİMON SUYU FORMÜLÜ

Soğan kokusu sinmiş ellerinizi limon suyu karışımlı suyun içinde 3 dakika bekletin. Yeterince bekledikten sonra elinizi durulayın. Elinizde kokudan eser kalmadığını göreceksiniz.Yeni Yenikadın Haberleri

 • 17-23 Mayıs haftalık burç yorumları17-23 Mayıs haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 17 - 23 Mayıs haftasında burçları neler bekliyor?

 • 10-16 Mayıs haftalık burç yorumları10-16 Mayıs haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 10 - 16 Mayıs haftasında burçları neler bekliyor?

 • Hasan Hüseyin Yılmaz: Bu sezon saç trendlerinde kahküllü, bol kesimler ön plandaHasan Hüseyin Yılmaz: Bu sezon saç trendlerinde kahküllü, bol kesimler ön planda

  2021'in saç trendlerini ve sağlıklı görünen saçların formülünü anlatan ünlü saç tasarımcısı Hasan Hüseyin Yılmaz , bu sezon kahküllü, bol kesimlerin ön planda olacağını kaydetti.

 • İlişkilerdeki kıskançlık sevgiye bağlanmamalıİlişkilerdeki kıskançlık sevgiye bağlanmamalı

  Bir ilişkide en temel unsur güven olarak görülürken; kıskançlığın sevgiyle bağdaştırılması sık yapılan bir hata olarak kabul ediliyor. Uzmanlar, kıskançlıkların güvensizliğe, çarpık ilişkiler yaşayan çevreye ve çocukken şahit olunan olaylara bağlanabileceğini fakat sevgiyle bağdaştırılmaması gerektiğini vurguluyor.