Elbise kombinlenirken şal ve eşarp seçimi nasıl yapılır? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
19.11.2019 08:54

Elbise kombinlenirken şal ve eşarp seçimi nasıl yapılır?

Elbise kombini yapılırken şal ve eşarp gibi tamamlayıcı parçalar çok önemlidir. Doğru eşarp seçimi kusursuz bir görünüm elde edebilirken ortama göre yapılacak şal tercihi ile zarif bir görünüm elde edebilirsiniz.

Haber: Elbise kombinlenirken şal ve eşarp seçimi nasıl yapılır?

Elbise kombinlenirken şal ve eşarp seçimi, aksesuar seçimi ve elbise seçimini bir bütün olarak ele almalı ve kusursuz bütünlük sağlanmalıdır. Şal, eşarp ve elbisenin diğer kombin detayları ile uyumu yakalandığında kusursuz görünüme sahip olacaksınız. İşte elbise kombinlenirken şal ve eşarp seçiminin püf noktaları…

ELBİSE İLE ŞAL VE EŞARP UYUMU

Kombin oluşturmaya başlarken öncelikle eşarp ve elbise uyumuna dikkat etmelisiniz. Renk olarak dikkatli olmanız gereken bu konuda tarz olarak da dikkatli olmanız gerekiyor. Eğer sade bir elbise tercihi yaptıysanız bu durumda tivil eşarp ya da sade bir şal tercihi yapmanız yerinde olacaktır.

Mevsim geçişlerinde değişen elbise tercihleriniz, eşarp tercihine de yansımalı; kıyafete ve mevsime uygun eşarp tercihi yapmalısınız. Düz renk bir trençkot tercihi yapacaksanız bu tercihinizi geometrik desenli bir eşarpla tamamlayarak şık bir kombin oluşturabilirsiniz.

SATEN EŞARP TERCİHİ NASIL OLMALI?

Günlük hayat için faza iddialı olan saten eşarp daha çok özel günlerde tercih ettiğiniz elbise kombinlerinin tamamlayıcı unsuru olarak kullanılmaktadır. Saten eşarp tercihini özel günlerde kullanmak üzere değerlendirmeli; günlük giyimde klasik eşarp ya da koton eşarp gibi tercihlere yönelmelisiniz.

EŞARP KULLANIMINDA RENK UYUMU NASIL OLMALI?

Tesettür giyim kombinlerinde en önemli öğelerinden olan eşarp doğru renk seçimi ile şık bir detaya dönüşebilir. Renk uyumunda dengeyi sağlamalısınız. Örneğin elbise canlı renklerden oluşuyorsa eşarp daha sade tonlarda olmalı. Bunun tersi olduğunda da eşarbı biraz daha canlı renklerde seçebilirsiniz. Bu şekilde zıtlıklardan faydalanarak görsel dengeyi sağlamalısınız.

SON DÖNEMİN TREND EŞARP VE ŞAL RENKLERİ NELERDİR?

Tesettür giyim trendlerinde kendisine önemli bir yer bulan eşarp ve şallar renkleriyle son dönemde büyük bir değişime uğradı. Sonbahar ve kış döneminde kabuk değiştiren eşarplar daha çok gri, füme, siyah ve lacivert gibi renklerle karşımıza çıkıyor.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Moda Haberleri

 • Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!

  Günümüzde çekirdek aile sayısı giderek artmaktadır. Ancak buna rağmen, aile büyüklerinin de aynı evi paylaştığı aile tipleri devam etmektedir. Çocukların bakımı için alınan aile büyükleri desteği de ailedeki kişi sayısını artırmaktadır.

 • Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 6-12 Temmuz haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.