El Yazınız Kişiliğinizi Yansıtıyor Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

El Yazınız Kişiliğinizi Yansıtıyor

El yazınızın yönü ve yazı şekilleriniz, karakteriniz ve davranış biçimleriniz hakkında bilgiler veriyor.

Haber: El Yazınız Kişiliğinizi Yansıtıyor

Üç bin yıl önce Çinliler tarafından geliştirilen ve birçok uygarlık tarafından kullanılan el yazısı bilimi (grafoloji), günümüzde işe alım süreçlerinde ve kişilik analizlerinde kullanılıyor.

EN SIK KULLANILAN YÖNTEMLERDEN BİRİ

İşe alımlarda sıkça kullanılan el yazısı analizi, kişiliği tespit etmede en sık kullanılan yöntemlerden biridir. El yazısı tahlili kültürel etkenlerden etkilenmeyen evrensel bir inceleme yöntemidir.

SAĞA EĞİK YAZANLAR

El yazısı sağa eğik olanlar sosyal becerileri gelişmiş kişilerdir. Sağa eğik yazan kişiler, kontrolü elinde tutmaya çalışan, satış yapmak için yetenekli, destek vermeye yatkın kişilerdir. Yazı eğer sağ tarafa fazla eğikse bu durum, kişinin duygularının esiri olduğunu ortaya koymaktadır.

DİK YAZANLAR

El yazısının dik olması, o kişinin bağımsızlığa ve özgürlüğe düşkün biri olduğunu ortaya koyar. Biraz da başına buyruk olduğunu gösterir.

SOLA EĞİK YAZANLAR

El yazısı sola eğik olanlar her şeyi en ince ayrıntısına kadar teyit ettiren kişilerdir. Bu kişiler kendilerine emrivaki yapılmasından da hoşlanmaz.

L, H ve T HARFLERİ

Bu harflerin üst kısımlarını uzun yazanlar hırslı karaktere sahiptir. Bu harflerin üst kısımlarının orantılı olması ise kişinin mantıkla hareket eden biri olduğunu gösterir.

P, Y, V ve G HARFLERİ

Bu harflerin kuyruk kısımlarını dik şekilde yazanlar sabırsız kişilerdir. Kuyruk kısmının yuvarlak olması saldırgan, kanca şeklinde olması ise güvene ihtiyaç duyduğunu gösterir.

EL YAZISI BÜYÜK OLANLAR

El yazısı büyük olan kişiler, özgüveni yüksek bireylerdir. Üst kısımları fazla uzunsa bu hayalci bir kişiliğe işaret eder.

EL YAZISI KÜÇÜK OLANLAR

Aynı fikirde olmayan insanlara karşı sert davranan bu kişiler, zihinsel ve akademik uğraşlardan çok hoşlanırlar.

DİĞER DETAYLAR

El yazısı hem küçük hem de zarif olanlar, içe dönük ve çekingendir.

Koyu tonlu şekilde el yazısı olanlar titiz insanlardır.

Kelimeler arasında fazla boşluk varsa rahatlamaya ihtiyacı olduğunu, mesafenin yakın olması ise sosyalleşmeye ihtiyacı olduğunu gösterir.

Satır aralarını geniş bırakanlar olaylara geniş perspektiften bakabilen insanlardır.

El yazısı silik olanlar, hassas kişilerdir.

13.4.2019 10:44 [11946196]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.