Ekmeğin Bayatlamaması İçin Alınacak Önlemler Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Ekmeğin Bayatlamaması İçin Alınacak Önlemler

Ekmeğin tazeliğini korumasını alacağınız önlemlerle sağlayabilirsiniz.

Haber: Ekmeğin Bayatlamaması İçin Alınacak Önlemler

Aynı gün tüketilemeyecek ise ambalajlı ekmek satın alınması tercih edilmeli, ekmek ambalajsız ise saklama koşullarına dikkat edilmeli.

Gereğinden fazla satın alınan ekmekler bayatlamamaları için tercihen alındığı gün dondurucuya konulmalı. Buzdolabında saklanması ekmeğin küflenmesini önler.

Ekmek dondurucuda çok daha uzun süre saklanabilir. Dondurucudan çıkarıldıktan sonra çözülen ekmek, dondurulmadan saklanan ekmeklere göre daha yumuşak ve tüketilebilir olur. Ekmek buzdolabında veya dondurucuda kilitli buzdolabı poşetlerinde saklanmalı. Donmuş ekmekler lezzet kaybına uğramaması için 3 ay içinde tüketilmeli.

Gün içerisinde tüketilecek olan ekmek, taze ve yumuşak kalabilmesi için, kapaklı bir ekmek kutusunda, gıda dolabında poşet içinde, serin, karanlık ve kuru bir ortamda saklanmalı.

Ekmek sıcakken poşete konulduğunda nemlenir. Bu da ekmeğin küflenmesine neden olur. Bu yüzden sıcak ekmek soğuduktan sonra poşete konularak saklanmalı.


7.10.2017 11:37 [10106074]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri