Duş Perdesi Neden Duşakabinden Daha İyidir? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Duş Perdesi Neden Duşakabinden Daha İyidir?

Şimdi sizlere duş perdesi tercih etme sebeplerinden kısaca bahsedeceğiz.

Haber: Duş Perdesi Neden Duşakabinden Daha İyidir?

Uzun bir süre boyunca duşakabinler banyolarımızın önemli parçalarından biriydi. Şık göründüğünü, banyoya güzel bir hava kattığını düşündük. Aslında çok da haksız sayılmazdık, sürgülü cam kapılar banyolara değişik bir hava katıyordu. Ama her zamanki gibi moda hızla değişiyor, insanlar değişiyor, trendler değişiyor. Doğal olarak banyolarımız da değişiyor. Şimdi sizlere duş perdesi tercih etme sebeplerinden kısaca bahsedeceğiz.

Temizliği kolaydır

Öncelikle duşakabinlerin temizliği gerçekten çok vaktinizi alabilir. Kireç tutar, üzerinde lekeler oluşur. Bir süre sonra üzerlerinde bakteri gelişimi de görülür. Sağlık açısından da sizin için risk yaratır. Banyoların hijyenik olmasını sağlamak biraz uğraş ister ve değerli zamanınızı bunlara ayırmak istemezsiniz. Oysa duş perdesi kolayca sökülüp makinede yıkanabilir. Daha hijyeniktir ve düzenli yıkandığı için üzerlerinde bakteri oluşmaz. Temizliğe ayırdığınız zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Hızla akıp giden hayatta bir de duşakabin mi temizleyeceksiniz?

Değişim!

Duş perdesi renginden, deseninden sıkıldıysanız eğer cüzi ücretleri sayesinde hemen istediğiniz renk ve modelle değiştirebilirsiniz. Güncel modalara ayak uydurmuş hem de banyo yaparken sürekli aynı şeye bakmamış olursunuz. Elinizin altında zevkinize uygun binlerce model var. Peki ya duşakabininizden sıkıldığınızda ne yapacaksınız? Yenisini almak pahalı, eskisini söktürüp yerine yenisini taktırmak ise bir dünya işçilik masrafı. Kendi kendinize bile basitçe söküp yerine yenisini takmak varken neden uğraşasınız ki?

Daha geniş bir banyo

Bir de küçük banyoları gözümüzün önüne getirelim. Duşakabinler, duş perdelerinin aksine sıkışık, daracık bir banyoyu olduğundan daha da küçük gösterir. İçiniz sıkılır, duvarlar üstünüze üstünüze gelir. Üstelik duş aldığınız alanı da daraltır. O küçücük banyoda çocuğunuzu yıkamak zorunda kaldığınızı düşünün. ya da evcil hayvanınızı, eliniz oraya buraya çarpar, şişeleri devirir, kapıya sıkışırsınız. Ama duş perdesi varsa en küçük banyolar bile daralmaz.

Dar yerleri sevmiyorsanız ya da kapalı kalma korkunuz varsa duş perdesi tam size göredir. Cam bir kabinin içinde sıkışıp kalmayacağınız için kendinizi daha özgür ve kısıtlanmamış hissedersiniz.

Rahat kabin temizliği

Genel olarak banyolar küçük olur ve duşakabinle iyice küçülür. Bu nedenle banyonuzda rahat hareket edemeyebilirsiniz. Sıra kabinin temizliğine geldiğinde ise sizi zorlu bir süreç bekler. Temizliğe başlamak bir eziyete dönüşebilir. Bir duş perdeniz olduğunda ise kolayca yana çekip rahatça kabinin her yerini temizleyebilirsiniz.

Sözün özü, duşakabinler artık moda değil, bir yük. Siz en iyisi mi bir duş perdesi alın ve kolaylığını doya doya yaşayın.


13.2.2018 20:19 [10561204]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Uyurken Cilt Kırışıklığını Önlemek İçin Ne Yapmak Gerekir?
  Uyurken Cilt Kırışıklığını Önlemek İçin Ne Yapmak Gerekir?

  Yüzüstü ve yan uyumak yüzde kırışıklıklara neden oluyor. Yatış pozisyonundan dolayı yüzde oluşan kırışıklıkların botoks ya da dolguyla tedavisinin olmadığını ifade eden Dr. Başar Kaya, bunu önlemek amacıyla bu şekilde yatan kişilere ilginç bir tavsiyede bulundu.

  10.12.2018 16:43
 • 2019'un Beslenme Trendleri
  2019'un Beslenme Trendleri

  Tüm canlılar için en temel ihtiyaçlardan biri olan beslenme ihtiyacı, yıllar içinde değişen koşullarla birlikte birçok farklı tarz yarattı. Çoğu insan “sağlıklı beslenme” kaygısı taşımaya başladı ve birçok yeni yöntem gün yüzüne çıktı. Diyetisyen Emel Terzioğlu Arslan, yeni dönem beslenme trendlerini anlattı.

  10.12.2018 16:43
 • Evde Tavuk Döner Nasıl Yapılır?
  Evde Tavuk Döner Nasıl Yapılır?

  Evde tavuk döner yapmaya ne dersiniz? Dışarıda yediğiniz tavuk döneri aratmayacak, mükemmel bir tavuk döner tarifi paylaşıyoruz. Peki, evde tavuk döner nasıl yapılır? İşte tavuk döner tarifi...

  10.12.2018 16:43
 • Kelimelerin Gücünü Keşfet
  Kelimelerin Gücünü Keşfet

  İnsanoğlu ağzından çıkan cümlelerin, beyninden geçen düşüncelerin bütün evreni dolaşıp tekrar onlara geri döndüğünü bilse eminim çok daha dikkatli olurdu. (Albert Einsteine)

  10.12.2018 14:34
 • Bacaklardaki Varisler Tehlikeli Midir?
  Bacaklardaki Varisler Tehlikeli Midir?

  Prof. Dr. Semih Barlas, bu soruya “evet” yanıtını veriyor. Barlas, varislerin ‘venöz yetmezlik’ denen hastalık sürecinin bir parçası olduğunu; mutlaka bu konuda deneyimli bir kalp damar cerrahı tarafından değerlendirilmesi gerektiğini dile getiriyor.

  10.12.2018 13:58