Duş Perdesi Neden Duşakabinden Daha İyidir? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Duş Perdesi Neden Duşakabinden Daha İyidir?

Şimdi sizlere duş perdesi tercih etme sebeplerinden kısaca bahsedeceğiz.

Haber: Duş Perdesi Neden Duşakabinden Daha İyidir?

Uzun bir süre boyunca duşakabinler banyolarımızın önemli parçalarından biriydi. Şık göründüğünü, banyoya güzel bir hava kattığını düşündük. Aslında çok da haksız sayılmazdık, sürgülü cam kapılar banyolara değişik bir hava katıyordu. Ama her zamanki gibi moda hızla değişiyor, insanlar değişiyor, trendler değişiyor. Doğal olarak banyolarımız da değişiyor. Şimdi sizlere duş perdesi tercih etme sebeplerinden kısaca bahsedeceğiz.

Temizliği kolaydır

Öncelikle duşakabinlerin temizliği gerçekten çok vaktinizi alabilir. Kireç tutar, üzerinde lekeler oluşur. Bir süre sonra üzerlerinde bakteri gelişimi de görülür. Sağlık açısından da sizin için risk yaratır. Banyoların hijyenik olmasını sağlamak biraz uğraş ister ve değerli zamanınızı bunlara ayırmak istemezsiniz. Oysa duş perdesi kolayca sökülüp makinede yıkanabilir. Daha hijyeniktir ve düzenli yıkandığı için üzerlerinde bakteri oluşmaz. Temizliğe ayırdığınız zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Hızla akıp giden hayatta bir de duşakabin mi temizleyeceksiniz?

Değişim!

Duş perdesi renginden, deseninden sıkıldıysanız eğer cüzi ücretleri sayesinde hemen istediğiniz renk ve modelle değiştirebilirsiniz. Güncel modalara ayak uydurmuş hem de banyo yaparken sürekli aynı şeye bakmamış olursunuz. Elinizin altında zevkinize uygun binlerce model var. Peki ya duşakabininizden sıkıldığınızda ne yapacaksınız? Yenisini almak pahalı, eskisini söktürüp yerine yenisini taktırmak ise bir dünya işçilik masrafı. Kendi kendinize bile basitçe söküp yerine yenisini takmak varken neden uğraşasınız ki?

Daha geniş bir banyo

Bir de küçük banyoları gözümüzün önüne getirelim. Duşakabinler, duş perdelerinin aksine sıkışık, daracık bir banyoyu olduğundan daha da küçük gösterir. İçiniz sıkılır, duvarlar üstünüze üstünüze gelir. Üstelik duş aldığınız alanı da daraltır. O küçücük banyoda çocuğunuzu yıkamak zorunda kaldığınızı düşünün. ya da evcil hayvanınızı, eliniz oraya buraya çarpar, şişeleri devirir, kapıya sıkışırsınız. Ama duş perdesi varsa en küçük banyolar bile daralmaz.

Dar yerleri sevmiyorsanız ya da kapalı kalma korkunuz varsa duş perdesi tam size göredir. Cam bir kabinin içinde sıkışıp kalmayacağınız için kendinizi daha özgür ve kısıtlanmamış hissedersiniz.

Rahat kabin temizliği

Genel olarak banyolar küçük olur ve duşakabinle iyice küçülür. Bu nedenle banyonuzda rahat hareket edemeyebilirsiniz. Sıra kabinin temizliğine geldiğinde ise sizi zorlu bir süreç bekler. Temizliğe başlamak bir eziyete dönüşebilir. Bir duş perdeniz olduğunda ise kolayca yana çekip rahatça kabinin her yerini temizleyebilirsiniz.

Sözün özü, duşakabinler artık moda değil, bir yük. Siz en iyisi mi bir duş perdesi alın ve kolaylığını doya doya yaşayın.


13.2.2018 20:19 [10561204]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Çeldirici Durumlar Var
  Çeldirici Durumlar Var

  Bugün ne yapılabilir ? Bugün aşkta ve yakın beraberliklerde bazı kafa çeldirici durumlar gündeme gelebilir.

  14.8.2018 19:45
 • Maya Takviminde Bugün
  Maya Takviminde Bugün

  Galaktik ton 12/ Rüzgar Pek çok şey tamamlanabilir.

  14.8.2018 19:45
 • Açık Havada Popcorn Kokusu
  Açık Havada Popcorn Kokusu

  Swissôtel The Bosphorus, İstanbul’un şehrin merkezindeki saklı cenneti Sultan Park’ta açık havada sinema günleri devam ediyor!

  14.8.2018 19:15
 • Kurban Etini Doğru Pişirmenin 5 Yöntemi
  Kurban Etini Doğru Pişirmenin 5 Yöntemi

  Kurban Bayramı’nı sağlıklı bir şekilde geçirmek için özellikle kronik hastalıkları bulunan kişilerin bayram sofralarında porsiyonlarına dikkat etmesi gerekiyor. Bayramda et tüketimi de ayrı bir önem kazanıyor. Etin sağlık kurallarına göre ve doğru pişirmek yöntemleriyle hazırlanması büyük önem taşıyor. Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Dilek Çiçek, sağlıklı et pişirme teknikleri hakkında bilgi verdi.

  14.8.2018 18:15
 • Botoksun Çözdüğü 8 Sorun
  Botoksun Çözdüğü 8 Sorun

  Dermatoloji Uzmanı Dr. Rukiye Kaymaz, “Botoksun en sık kullanım alanı alın kaş ortası göz çevresi kırışıklarıdır; ancak son yıllarda botoksla ilgili kullanım endikasyonu oldukça çeşitlendi” açıklamasında bulunarak Botoksun 8 kullanım alanına ilişkin bilgiler verdi.

  14.8.2018 18:15