Dünden kalan pilav yenir mi? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
22.08.2019 08:42

Dünden kalan pilav yenir mi?

Pilavın artan kısmını doğru şekilde muhafaza etmelisiniz. Aksi halde gıda zehirlenmelerine ve farklı sağlık sorunlarına davetiye çıkarırsınız.

Haber: Dünden kalan pilav yenir mi?

Öğünlerinizin vazgeçilmezi pirinç pilav, bilinçli tüketilmediğinde sağlığınız için ciddi riskler oluşturabiliyor. Pilavı doğru şekilde muhafaza etmezseniz zehirlenmeye riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

ODA SICAKLIĞINDA BEKLETMEYİN

Pilavı oda sıcaklığında muhafaza ederseniz bacillus cereus bakterisi oluşumuna yol açarak besin zehirlenmesine davetiye çıkarırsınız. Bu yüzden artan pilavı buzdolabında muhafaza etmelisiniz. Dolaptan çıkardığınız pilavı düşük ısıda ısıtarak tüketebilirsiniz.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Regl öncesi gerginliği azaltan 5 öneri
  Regl öncesi gerginliği azaltan 5 öneri

  Kadınlarda görülen premenstrüel disfori sendromunun (adet öncesi gerginlik sendromu) hormonal değişimlerle yakından ilgili olduğu düşünülüyor. Kadınların % 2-8'sinde ortaya çıkan adet öncesi gerginlik sendromu; çökkün, öfkeli ruh hali ya da ilgi ve zevk kaybı gibi belirtilerle kendini belli ediyor.

  12.2.2020 09:31
 • Holistik şifa nedir?
  Holistik şifa nedir?

  İnsanın kendine verebileceği en güzel hediye arzu ettiği eğitimlere katılmak olsa gerek. Geride bıraktığımız yıl ekim-aralık ayları arasında "Yaratıcı Yazarlık Atölyesi ve Holistik Şifa Temel Eğitimi"ne katıldım. Her ikisi hayal ettiğim ve zamanını bekleyen eğitimlerdi. İkisini de gerçekleştirdiğim için çok mutluyum.

  10.2.2020 16:55