Düğün Stresi ile Nasıl Başa Çıkarsınız? Haberi - yenikadin.com
4.02.2019 12:11

Düğün Stresi ile Nasıl Başa Çıkarsınız?

Düğün stresi ile başa çıkmanızı sağlayan yöntemlerle hem düğün stresinden hem de düğün sürecini etkileyen problemlerden kurtulacaksınız.

Haber: Düğün Stresi ile Nasıl Başa Çıkarsınız?

SAKİNLEŞİN

Stresle başa çıkabilmek için öncelikle sakinleşmek gereklidir. Siz de düğün öncesi süreçte stresli olduğunuzu fark ettiyseniz müzik dinleyebilir, huzurlu bir ortamda yürüyüş yapabilirsiniz. Her insan farklı şekilde sakinleşir. Ne şekilde sakin oluyorsanız kendinize zaman ayırıp kendinizi sakinleştirin. Bu, düğün öncesi süreçte stresi azaltmanız ve daha sağlıklı kararlar vermenizi sağlayacaktır.

AİLELERE KARŞI HOŞGÖRÜLÜ OLUN

Düğün stresi oluşumunun ana nedenlerinden biri, her iki tarafın ailelerinin düğün ile ilgili istekleridir. Ailelerin sizin iyiliğiniz için çabaladığını düşünerek onlara karşı hoşgörülü olmalısınız. Onların da sizin kadar heyecanlı olduğunu düşünürseniz stres olmamanız gerektiğini fark edeceksiniz. Ailelerin düğün süreci ile ilgili konulara dahil olması sizde stres oluşturuyorsa, onlara yumuşak bir dille durumu ifade edebilirsiniz.

EMPATİ YAPIN

Düğün öncesi süreçte, karşınızdaki kişilere empati yapmanız gerektiğini unutmayın. Onların da düğün için çaba harcadığını ve sizin yapacağınız bir hatayı düzeltebileceklerini aklınızdan çıkarmayın.

YARDIM İSTEYİN

Düğün öncesi süreç stresli bir dönemdir. Üzerinizdeki yükü hafifletmek için arkadaşlarınızdan yardım isteyebilirsiniz. Arkadaşlarınızdan aldığınız yardımla düğün öncesi süreç çok daha rahat ve stressiz geçecektir.

GÖREV DAĞILIMI YAPIN

Görev dağılımı yaparak düğün öncesi süreci bir stres yumağı olmaktançıkararak, tıkır tıkır işleyen bir mekanizmaya çevirebilirsiniz. Yakın arkadaşlarınız ve ailenizden bir ekip oluşturarak süreci avucunuzun içine alabilirsiniz.

NEFES EGZERSİZLERİ YAPIN

Yoğun ve stresli bir hale gelen düğün hazırlıkları arasında biraz kendinize vakit ayırmanız gerekiyor. Ne kadar yoğun olursanız olun nefes egzersizleri yaparak biraz gevşeyin. Gevşeme egzersizleri ile sürecin çok daha kolay bir hale geleceğini göreceksiniz.

PROBLEMLERİ BERABER ÇÖZÜN

Düğün öncesi süreçte karşılaştığınız sorunları eşinizle beraber çözmeye çalışın. Hayat boyu sürecek birlikteliğiniz için düğün öncesi ortak kararlar alıyor olabilmek, düğün öncesi ve düğün sonrası için faydalı olacaktır.

PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ.

Tüm çabalarınıza rağmen sorunlarınızın üstesinden gelemiyorsanız ve bu durum sizde stres oluşturuyorsa psikolog desteği alabilirsiniz. Sorunlarınızın çözümüne profesyonel bakış açısıyla yaklaşacak olan psikologlar, size uzman desteği sağlayacaktır.Yeni Yenikadın Haberleri