Donör ve Beyin Ölümü Konusunda Bandırma Birinci Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
9.11.2018 19:48

Donör ve Beyin Ölümü Konusunda Bandırma Birinci

Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Muzaffer Şenveli, "Dört yıldan beri ilçe bazında donör ve beyin ölümü konusunda ülke birincisiyiz.

Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Muzaffer Şenveli, "Dört yıldan beri ilçe bazında donör ve beyin ölümü konusunda ülke birincisiyiz." dedi.

Başhekim Yardımcısı Dr. Ersin Atıcı ile Bandırma Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret eden Şenveli, organ naklinin insanların sağlığına kavuşması açısından çok önemli olduğunu söyledi.

Bu yıl hastanede 27 beyin ölümü tespit ettiklerini belirten Şenveli, "Balıkesir'de beyin ölümü tespit etme oranı en yüksek olan hastaneyiz. Bunları hasta yakınlarına beyan ettik. Bu, Türkiye ortalamasının çok üstünde bir olay. Zaten dört yıldan beri ilçe bazında donör ve beyin ölümü konusunda ülke birincisiyiz. İl bazındaki büyük hastanelerle yarışıyoruz." diye konuştu.

Şenveli, hasta yakınlarına organ vermenin önemini İlçe Müftülüğü görevlileri ile birlikte anlattıklarını dile getirerek, "Kadınlar için kadın, erkekler için erkek din görevlilerinden oluşan ekipler kuruldu. Şu ana kadar 10 aylık sürede 9 donör çıkardık hastanemizden." dedi.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

  • Sonbahar depresyonunun ilacı gün ışığı
    Sonbahar depresyonunun ilacı gün ışığı

    Soğuk kış günleri yaklaştı. Yazın aydınlık ve ılık günleri geride kalırken, fiziksel ve sosyal şartlar insanların depresif hissetmesine zemin hazırlıyor. Liv Hospital Ulus'tan Klinik Psikolog Beril Yardımcı sonbahar depresyonundan korunmanın yollarını anlattı.

    11.10.2019 14:53