Domates buzdolabına konur mu? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
11.09.2019 08:11

Domates buzdolabına konur mu?

Sağlık açısından çok faydalı olan ve sofralarınıza lezzet getiren domatesi doğru şekilde muhafaza etmeli, uygun şartlarda saklamalısınız. Aksi halde domatesin besleyici öğelerinden yeterince faydalanamazsınız.

Haber: Domates buzdolabına konur mu?

Domates genel olarak buzdolabında saklanmaktadır. Bu yanlış bir uygulamadır. Çünkü domates 10 derecenin altında saklandığında dokusunda ve tadında değişme ye ve özelliklerinde kayıplara neden olmaktadır.

20 DERECE İDEAL

Fransa'da domatesin saklama sıcaklığına göre gösterdiği değişimi inceleyen bir araştırma yapıldı. Yapılan araştırmada domatesin 20 derecede saklandığında mevcut yapısını korumaya devam ettiğini ortaya koydu.

10 DERECENİN ALTI YANLIŞ

Domatesin 10 derecenin altında ortamlarda saklamak domatesin yapısının bozulmasına ve lezzetinin kaybolmasına neden olur. Domatesler soğurken hücre duvarlarındaki membranlar hasar görerek doku kaybı olur. Bu da domatesin ideal lezzetinin ve yapısının bozulmasına yol açar. Bu yüzden domatesleri güneş ışığından uzakta ve oda sıcaklığında muhafaza etmek gerekir.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Ağız kokusu düşmanı 5 besin
  Ağız kokusu düşmanı 5 besin

  Ağız kokusunun itici etkisinden kurtulmak için besinleri kullanmaya ne dersiniz? Lezzetli besinlerle ağzı kokusuna kurtulabilir, ferah bir nefese kavuşabilirsiniz.

  19.9.2019 15:15
 • En sık yapılan 5 egzersiz hatası
  En sık yapılan 5 egzersiz hatası

  Sağlığınızı korumak için egzersiz yapıyorsunuz ama egzersiz yaparken yanlış hamleler yaparak sağlığınızı tehlikeye atıyor olabilirsiniz.

  19.9.2019 14:27
 • Saç uzatan pratik maske
  Saç uzatan pratik maske

  Saçlarınızın uzun olmasını istiyorsunuz ama yeterince uzamasını beklemek istemiyorsunuz. Sizi bu ikilemden kurtaracak pratik bir tarifimiz var.

  19.9.2019 09:22
 • 1 dakikada ellerinizi yumuşacık yapan uygulama
  1 dakikada ellerinizi yumuşacık yapan uygulama

  Günlük işlerin yıpratıcı etkisi ile elleriniz tahriş olur ve yumuşaklığını kaybeder. Ellerinize 1 dakika ayırarak bu istenmeyen histen kurtulabilir, yumuşacık ellere sahip olabilirsiniz.

  18.9.2019 11:30
 • Kozmetik ürünü alırken bu maddelere dikkat edin!
  Kozmetik ürünü alırken bu maddelere dikkat edin!

  Kişisel bakımınız için kozmetik ürünleri alıyor ve hassas şekilde uyguluyorsunuz. Peki, aldığınız ürünlerin sağlığınız için tehdit oluşturup oluşturmadığını biliyor musunuz?

  18.9.2019 10:12