Doğum Sonrası Kilo Verememenizin 5 Nedeni Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Doğum Sonrası Kilo Verememenizin 5 Nedeni

''Doğumumdan bu yana onca zaman geçti, her ne yaparsam yapayım kilo veremiyorum'' diyorsanız, bu 5 hatadan birini yapıyor olabilirsiniz.

Haber: Doğum Sonrası Kilo Verememenizin 5 Nedeni

Anne olmak dünyanın en paha biçilmez duygularından biridir. Aylarca bir canı taşımak, kendi canından bir can yaratmak her kadın için tarif edilemez bir duygudur. Herkesin bildiği üzere doğum yapabilmeleri için kadınların vücudunda bir takım fiziksel değişimler olması gerekmektedir. Örneğin karın boşluğunda alan yaratmak (yani karnını genişletmek) için kilo almalıdır.

Ancak hepimiz biliyoruz ki birçok kadın bu durumu suistimal etmekte, ''aşerme'' bahaneleriyle hamilelikten önce kilo almamak için yiyemediklerini tüketmektedir. Haliyle bu durum aşırı kilo alımına neden olmaktadır. Bu durumun zorunlu bir getirisi olarak da doğum sonrası kilo verme serüveni başlamaktadır. Siz de hamilelikte sağlıksız kilo alanlardansanız ve doğumdan sonra bir türlü zayıflayamıyorsanız, bu 5 hatayı yapıyor olabilirsiniz.

İşte o 5 hata...

Beklentilerinizi düşürün

Hamilelik döneminde aldığınız kiloları verememenizin sebeplerinden birisi beklentilerinizi çok yüksek tutmanız olabilir. Her şeyin bir günde değişmesini bekleyemezsiniz. Unutmayın ki o kiloya gelmeniz aylar sürdü, vermeniz de biraz zaman alacak elbette.

Kalori alımınızı azaltın

Hamile kalmadan önceki kalori limitinize geri dönmeyi unutmuş olabilir misiniz? Eğer dikkatsizseniz, bu mümkün. Beslenmenizde yeniden bir düzenleme yapmanız gerekmekte ama elbette hala emzirdiğinizi ve bunun için yeterli beslenmeniz gerektiğini de göz önünde bulundurmalısınız. Doktorunuzdan yardım isteyebilirsiniz.

Sudan vazgeçmeyin

Bazen tükettiğiniz içecekler, kilo vermek için harcadığınız eforu sabote eder. Eğer dikkatli olmazsanız, içeceklerden tonlarca kalori alırsınız. Meyveli sodalar, meyve suları, kremalı ve sütlü kahveler oldukça bol kalori içerir. Kilonuzda büyük bir değişiklik görmediğiniz sürece suya bağlı kalın; üstelik sağlığınız için de en iyisi sudur.

Hayatınıza hareket katın

Bebeğiniz yeni doğduğunda egzersiz yapmak zordur. Ama onu arabasına koyup yürüyüşlere çıkmanızda hiçbir sakınca yok, üstelik açık hava ikinize de iyi gelecektir. Ya da belki çocuğunuz gün içinde uyukladığında bazı yoga, pilates hareketlerine yönelebilirsiniz.

Doktorunuza danışın

Eğer yukarıdakilerden hiçbirinin sizin için geçerli olmadığını düşünüyorsanız, doktorunuzdan bir randevu almak isteyebilirsiniz. Ona içinde bulunduğunuz durumu anlatmalı, gerekli tetkikleri yapmasını sağlamalı ve önce sorunu sonra da çözümünü beraber belirlemelisiniz.

14.7.2018 09:55 [11047909]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.