Doğum sancılarını yok eden gözlük Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
28.08.2019 13:34

Doğum sancılarını yok eden gözlük

Bazı hastanelerde kullanılmaya başlayan doğum gözlüğü uygulaması, doğum yapan kadınları sancılardan uzaklaştırmaya ve kolay bir doğum gerçekleştirmeye yardım ediyor.

Haber: Doğum sancılarını yok eden gözlük

Sanal gerçeklik gözlüğü kullanılarak doğum yapan kadınların sancılardan uzaklaşarak rahat doğum yapması sağlanıyor. Bazı hastanelerde kullanılmaya başlanan uygulamada, kadınlara kendilerini başka ortamda hissederek doğrum stresinden ve acısından uzaklaşıyorlar.

DOĞUMHANE GÜZEL BİR SAHNEYE DÖNÜŞÜYOR

Hastanelerde hizmete konulan sanal gözlük uygulaması ile doğum yapan kadınlar kendilerini doğumhanede değil farklı bir ortamda hissediyor. Kendilerine tercih hakkı da sunulan uygulamada 6 farklı ortam tercihi yapılabiliyor. Güzel bir plaj olabilen ortam, tercihe göre farklı bir alan da olabiliyor.

Sanal gerçeklik gözlüklerinin önceki doğumda travmatik süreç yayan kadınlar üzerinde olumlu etkileri olduğu belirtiliyor.

UZMANLAR UYARIYOR

Sanal gerçeklik gözlüklerinin sorunlu bir doğuma hazırlanan ya da yoğun ağrı çeken kadınlar için uygun olmadığı belirtiliyor.

Uygulamanın diğer sağlık operasyonlarında gerginlik hisseden hastalarda da kullanılması için çalışmalar yapılıyor.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Son yılların birbirine en yakışan dizi çiftleri
  Son yılların birbirine en yakışan dizi çiftleri

  Televizyon dizilerinin hikayeleri, dekorları ve müzikleri bizim için her zaman etkileyici olmuştur. Bunlar kadar diziyi dikkat çekici kılan diğer bir önemli detay ise dizideki uyumlu başrol çiftler. Bazı dizilerde oyuncuların kimyaları birbirine o kadar uyuyor ki hikayenin ve yapımın da önüne geçerek efsaneleşip yıllar yılı akıllara kazınıyor.

  19.11.2019 15:00
 • Bebek banyosu hakkında merak edilen her şey!
  Bebek banyosu hakkında merak edilen her şey!

  "Vücudumuzun en büyük organı sayılan cildimizin bebekler için önemi, bir örtü olmaktan çok daha fazlasıdır. Yeni doğan bir bebeğin derisi; duyarlı, ince ve kolay zedelenir yapıdadır. Bu nedenle; yıkanması ve bakımı da ayrı bir özen gerektirmektedir" diyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Musa Bostancıoğlu açıkladı...

  18.11.2019 10:09