Doğum sancılarını yok eden gözlük Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
28.08.2019 13:34

Doğum sancılarını yok eden gözlük

Bazı hastanelerde kullanılmaya başlayan doğum gözlüğü uygulaması, doğum yapan kadınları sancılardan uzaklaştırmaya ve kolay bir doğum gerçekleştirmeye yardım ediyor.

Haber: Doğum sancılarını yok eden gözlük

Sanal gerçeklik gözlüğü kullanılarak doğum yapan kadınların sancılardan uzaklaşarak rahat doğum yapması sağlanıyor. Bazı hastanelerde kullanılmaya başlanan uygulamada, kadınlara kendilerini başka ortamda hissederek doğrum stresinden ve acısından uzaklaşıyorlar.

DOĞUMHANE GÜZEL BİR SAHNEYE DÖNÜŞÜYOR

Hastanelerde hizmete konulan sanal gözlük uygulaması ile doğum yapan kadınlar kendilerini doğumhanede değil farklı bir ortamda hissediyor. Kendilerine tercih hakkı da sunulan uygulamada 6 farklı ortam tercihi yapılabiliyor. Güzel bir plaj olabilen ortam, tercihe göre farklı bir alan da olabiliyor.

Sanal gerçeklik gözlüklerinin önceki doğumda travmatik süreç yayan kadınlar üzerinde olumlu etkileri olduğu belirtiliyor.

UZMANLAR UYARIYOR

Sanal gerçeklik gözlüklerinin sorunlu bir doğuma hazırlanan ya da yoğun ağrı çeken kadınlar için uygun olmadığı belirtiliyor.

Uygulamanın diğer sağlık operasyonlarında gerginlik hisseden hastalarda da kullanılması için çalışmalar yapılıyor.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Kadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisiKadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisi

  Söz konusu kadınlar olduğunda birçok belirti bazı kadın hastalıklarına işaret edebiliyor. Özellikle de günlük hayatın yoğunluğu içinde gözden kaçırılan bu belirtiler çoğu zaman önemsenmese de ciddi bir hastalığın habercisi olabiliyor.

 • Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!

  Günümüzde çekirdek aile sayısı giderek artmaktadır. Ancak buna rağmen, aile büyüklerinin de aynı evi paylaştığı aile tipleri devam etmektedir. Çocukların bakımı için alınan aile büyükleri desteği de ailedeki kişi sayısını artırmaktadır.

 • Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 6-12 Temmuz haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor