Doğum sancılarını yok eden gözlük Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
28.08.2019 13:34

Doğum sancılarını yok eden gözlük

Bazı hastanelerde kullanılmaya başlayan doğum gözlüğü uygulaması, doğum yapan kadınları sancılardan uzaklaştırmaya ve kolay bir doğum gerçekleştirmeye yardım ediyor.

Haber: Doğum sancılarını yok eden gözlük

Sanal gerçeklik gözlüğü kullanılarak doğum yapan kadınların sancılardan uzaklaşarak rahat doğum yapması sağlanıyor. Bazı hastanelerde kullanılmaya başlanan uygulamada, kadınlara kendilerini başka ortamda hissederek doğrum stresinden ve acısından uzaklaşıyorlar.

DOĞUMHANE GÜZEL BİR SAHNEYE DÖNÜŞÜYOR

Hastanelerde hizmete konulan sanal gözlük uygulaması ile doğum yapan kadınlar kendilerini doğumhanede değil farklı bir ortamda hissediyor. Kendilerine tercih hakkı da sunulan uygulamada 6 farklı ortam tercihi yapılabiliyor. Güzel bir plaj olabilen ortam, tercihe göre farklı bir alan da olabiliyor.

Sanal gerçeklik gözlüklerinin önceki doğumda travmatik süreç yayan kadınlar üzerinde olumlu etkileri olduğu belirtiliyor.

UZMANLAR UYARIYOR

Sanal gerçeklik gözlüklerinin sorunlu bir doğuma hazırlanan ya da yoğun ağrı çeken kadınlar için uygun olmadığı belirtiliyor.

Uygulamanın diğer sağlık operasyonlarında gerginlik hisseden hastalarda da kullanılması için çalışmalar yapılıyor.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Aç karnına bunları asla yapmayın!
  Aç karnına bunları asla yapmayın!

  Aç karnına yaptığınız bazı şeyler sağlığınız için ciddi riskler oluşturuyor olabilir. Size olağan gibi gelen ve günlük rutinlerinize dönüşen bazı davranışları sağlığınız için terk etmeli ve sağlığınızı korumalısınız.

  2 saat önce..
 • Sabahları kolay uyanmanızı sağlayacak 3 hareket
  Sabahları kolay uyanmanızı sağlayacak 3 hareket

  Yoğun iş temposu ve koşturmacada çoğu zaman güzel dinlenip kaliteli bir uyku çekemiyoruz. Durum böyle olunca da sabahları berrak bir zihinle ve iyi dinlenmiş bir vücutla uyanmakta zor olabilir.

  14.9.2019 15:17
 • Haftada 2 kilo verdiren sonbahar diyeti
  Haftada 2 kilo verdiren sonbahar diyeti

  Yaz boyunca tatil yaptınız ve beslenme alışkanlıklarınız biraz önemini kaybetti. Merak etmeyin sonbahar diyeti ile yazın değişen beslenme dengesini tekrar sağlıklı hale getirebilirsiniz.

  14.9.2019 11:47
 • Tatil sorunu: Çatlamış ayaklara cilt bakımı
  Tatil sorunu: Çatlamış ayaklara cilt bakımı

  Plajda tuzlu suya ve kuma maruz kalan ayaklarınız, yoğun güneşin de etkisiyle kuruma ve çatlama gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilir. Bu sorunlardan kurtulmak için pratik bakım uygulamaları ile sorunların üstesinden gelebilirsiniz.

  14.9.2019 08:56
 • Mutfak sorunsalı: Kızartma yağı kaç defa kullanılır?
  Mutfak sorunsalı: Kızartma yağı kaç defa kullanılır?

  Kızartma yağını en fazla kaç defa kullanmanız gerektiğini bildiğinizde sağlığınız için ciddi riskler oluşturacak durumlardan kurtulmuş olursunuz.

  13.9.2019 16:05