Doğu Ekspresi Seferlerine Hazır! Bilet Satışları Başladı! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
15.05.2019 09:15

Doğu Ekspresi Seferlerine Hazır! Bilet Satışları Başladı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliği ile planlanan Turistik Doğu Ekspresi için bilet satışları başladı. Biletler için fiyatlar belirlendi.

Haber: Doğu Ekspresi Seferlerine Hazır! Bilet Satışları Başladı!

Yoğun talebi olan ve bir akım halini alan Doğu Ekspresi için yeni fiyatlandırma ve sistem hazırlığı içerisinde olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı fiyatları ve sefer günlerini belirledi. Turistik Doğu Eksperin biletleri satışa sunuldu.

BİLET SATIŞLARI BUGÜN BAŞLADI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un aralarında yaptığı görüşmeler sonucu ilk sefer tarihi 29 Mayıs 2019 olarak belirlendi. 29 Mayıs itibari ile Turistik Doğu Ekspresi seferleri başlayacak ve bilet satışı ise bugün itibari ile başladı. 29 Mayıs tarihindeki ilk sefer saat 20.00'da Ankara'dan kalkacak ve Kars'a kadar gidecek. Turistik Doğu Ekspresi'nin tek kişilik bileti 400 lira olarak belirlenirken çift kişilik bilet 500 lira olarak satışa çıkarıldı. Tamamı yataklı olan 120 kişilik trende yolculuk 27 saat sürüyor. Gün aşırı seferleri olacak trende Ankara'dan 20.00'da binen yolcu Kars'a ertesi gün 23.00'da varacak.Yeni Yenikadın Haberleri

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.

 • Korona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişiKorona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişi

  Koronavirüs (Covid -19) gündelik hayatımızı olumsuz etkilerken düğün gibi bazı önemli günleri de bu süre zarfında ertelemek zorunda kalabiliyoruz. Gelinler düğünlerini yaz sonu, sonbahar / kış ve hatta 2021 için yeniden planlarken, gelinlik seçimi bu süreçten nasibini aldı.