Doğru Nefes İle Mutlu Ol! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
19.11.2018 08:47

Doğru Nefes İle Mutlu Ol!

Bu hafta size Nefes terapisi diğer adıyla Holoterapiden bahsetmek istiyorum.

Haber: Doğru Nefes İle Mutlu Ol!

Bilinçaltının yönettiği en önemli sistemlerden biri nefestir. Farklı nefes teknikleri konusunda eğitim aldım ve diyafram nefesini kullanmanın hayatıma olumlu katkı sağladığını gördüm. Bilinçaltı temizleme çalışmalarına mutlaka nefes çalışmaları eklemeyi tercih ediyorum. Çünkü doğru nefes almak için ilk etapta bilinçli olarak çalışma yapmamız önemlidir. Düzenli olarak çalışma yaptıkça artık otomatik olarak nefes alış verişimiz değişiyor.

Nefes tanım olarak, ruh, yaşam, yaşam gücü, enerji, yaşam kaynağı gibi anlamlara geliyor.

Araştırmalara göre insanların %90'ı nefes kapasitesinin %30 unu kullanıyor. Farkında olmadan doğuştan sahip olduğumuz gücümüzü doğru kullanamıyoruz. Bu da beraberinde mutsuzluk ve huzursuzluğu getiriyor.

Nefes terapisinde uygulanan hızlı ve derin nefes alışlar, sınırların aşılması, kalıpların kırılması, potansiyelin ortaya çıkması anlayış ve bilinç seviyesinin yükselmesini sağlar. Terapi alan kişiler bu değişimin farkını görürler.

Yaşamak nefes almaksa ve eğer yeterli oranda nefes alamıyorsak yaşadığımızı söyleyebilir miyiz? Gerçekten yaşıyor muyuz? Yoksa yaşayan ölüler olarak dünyayı terk edeceğimiz zamanı mı bekliyoruz? Yaşamak canlı olmakla, canlı olmak hareket etmekle ilişkilidir. Hareket etmek için dışarıdan bir enerjiye gereksinim duyulur. Enerjiyi dönüştürmek ve işe yarar hale getirmek katalizör olan oksijenle ilgidir.

Holoterapi - Nefes Terapisinin etkili olduğu alanlar şunlardır;

Bilinçaltı çöplerinin temizlenmesi

Beyin hafızanın boşaltılması ve genişletilmesi

Her türlü psikolojik rahatsızlığın iyileştirilmesi

Bilinçaltındaki korku ve endişenin giderilmesi

Fizik beden üzerindeki bir çok patolojinin iyileştirilmesi

Hormonların aktive edilmesi ve dengelenmesi

Botoks etkisi

Detoks etkisi

Kurban bilincinden çıkış

Kişilerle ilişkileri düzeltmek

Karma çözümü

Duyular dışı algının açılması

Her türlü alışkanlığın sonlandırılması

Obsesyon

Genetiği iyileştirmek / DNA aktivasyonu

Yaşamı hangi açıdan ele alırsanız alın karşınızda belirleyici unsur olarak nefes almanız, yani yeterli oksijenle buluşmanız söz konusudur. Organ ve hücrelerinizin görevlerini kusursuzca yerine getirmeleri ihtiyaçları olan enerjinin yani oksijenin temin edilmesi ile ilgilidir. Dolayısıyla doğru nefes alış veriş ile bedenimiz de ihtiyacı olan oksijen ile sağlıklı çalışır.

Doğru nefes almayı biliyorsanız, üzüntü acı ve zorluklarla tanışmıyor, hastalıklardan uzak bolluk ve bereket içinde, iç huzura sahip olarak mutlu ve huzurlu bir hayat yaşıyorsunuz.

Aldığınız her nefeste içinize bolca yaşam coşkusu çektiğiniz, yüksek enerjili, huzurlubir hafta dilerim.Yeni Sağlık Haberleri

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.