Doğal Taşlar Nasıl Kullanılır? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
10.05.2019 12:06

Doğal Taşlar Nasıl Kullanılır?

Doğal taşları kullanmaya başlamayı düşünüyorsanız, onların özelliklerini bilmeli ve doğru şekilde kullanmalısınız. İşte doğal taşlar hakkında bilmeniz gerekenler…

Haber: Doğal Taşlar Nasıl Kullanılır?

Doğal taşları renk ve özelliklerine göre inceleyip tercihinizi yaptıktan sonra onları doğru şekilde kullanmaya dikkat etmelisiniz. Unutmayın, doğal taşlar doğru şekilde kullanıldığında etkileyici özellikleri tam olarak ortaya çıkar.

AŞKIN VE BARIŞIN SİMGESİ PEMBE KUVARS

Rose kuvars olarak da bilinen pembe kuvars, romantik aşk, ilahi aşk, ve öz sevgi gibi kavramları simgeler. Kendinizi sevmenizi ve özgüven kazanmanızı sağlayan bu taş, kalbinizi aşka ve sevgiye açmak için doğru tercihtir. Aile bağlarını güçlendirme, aşk acısını unutturma gibi özellikleri olan pembe kuvars, kabuslara da engel olur.

Kullanımı: Meditasyon yaparken pembe kuvarsı elinize alabilirsiniz. Aşk dünyanızı zenginleştirmek için komodine pembe kuvars koyabilirsiniz. Pembe kuvarsı ofiste de bulundurarak iş hayatınızda pozitif etki oluşturabilirsiniz.

SAKİNLİĞİN SİMGESİ SELESTİT TAŞI

Ufku genişletmeyi ve sezgileri güçlendirmeyi sağlayan selestit taşı, olaylara farklı açılardan bakmanızı sağlar. Hayatın içinde nerede olduğunuzu anlamayı sağlayan bu taş ile huzuru bulacaksınız. İlham gerektiren işler yapıyorsanız hayatınıza selestit taşını sokabilirsiniz.

Kullanımı: Meditasyon sırasında selestit taşını kucağınızda tutabilirsiniz. Uyurken başucunuza koyarak rüyalarınızı net şekilde hatırlayabilirsiniz. Yaşam mekanlarınızda selestit taşıbulundurarak sakinliği ve huzuru yakalayabilirsiniz.

BOLLUK VE BEREKETİN SİMGESİ YEŞİL KALSİT TAŞI

Hayalleri gerçeğe dönüştürmeyi sağlayan yeşil kalsit taşı,iletişimi güçlendirmeyi ve kendinizi rahat şekilde ifade etmeyi sağlar. Stresi de azaltan yeşil kalsit taşı, doğurganlığı da artırır.

Kullanımı: Gelecek planlarınızı yaparken yanınızda yeşil kalsit bulundurabilirsiniz. Toprakta yeşil kalsit bulundurmanız bolluk ve bereket getirecektir.Yeni Yenikadın Haberleri

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.

 • Korona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişiKorona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişi

  Koronavirüs (Covid -19) gündelik hayatımızı olumsuz etkilerken düğün gibi bazı önemli günleri de bu süre zarfında ertelemek zorunda kalabiliyoruz. Gelinler düğünlerini yaz sonu, sonbahar / kış ve hatta 2021 için yeniden planlarken, gelinlik seçimi bu süreçten nasibini aldı.