Doğal reçete: Göz altı maskesi Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
13.06.2019 13:27

Doğal reçete: Göz altı maskesi

Gün içinde yaşadığınız stres ve zamanın getirdiği yorgunluk göz altlarınıza zarar verebiliyor. Bu sorundan doğal yollarla kurtulmanız mümkün.

Haber: Doğal reçete: Göz altı maskesi

Kimyasal ürünlerle cildiniz yormadan göz altlarınızı canlandırabilir; enerjik bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bunun için doğal gözaltı maskesini uygulayabilirsiniz.

GEREKLİ MALZEMELER

1 tatlı kaşığı bal

1 adet kivi

1 çay kaşığı buğday yağı

UYGULAMA

Kivinin dörtte birini rendeleyin. Bir kase içinde rendelediğiniz kiviyi, buğday yağını ve kiviyi karıştırın. Göz altınızı temizleyip karışımı göz altınıza uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra pamuk yardımıyla göz altınızı temizleyin.

Bu uygulamayı haftada 2 defa yaparak göz altlarınızın nemlenmesini ve sağlıklı hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

GÖZ SAĞLIĞI VE KİVİ

Yaşlılıkta meydana gelen göz rahatsızlığı makula dejenerasyonu, düzenli olarak kivi tüketenlerde tüketmeyenlere göre yüzde 36 daha az görülmektedir.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • 22-28 Haziran haftalık burç yorumları22-28 Haziran haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 22-28 Haziran haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'