Doğal Güzelliğin Sırları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
10.05.2019 13:36

Doğal Güzelliğin Sırları

Bakım ürünlerinin aldatıcı görünümünden kurtulmak ve doğal güzelliği yakalamak istiyorsanız pratik bakım uygulamaları ile doğal güzelliği yakalayabilirsiniz.

Haber: Doğal Güzelliğin Sırları

Hacimli saçlar, parlak bir cilt ve morluklardan arındırılmış göz altları ile doğal güzelliğe kavuşacak tamamlayıcı uygulamalarla etkileyici görünüme sahip olacaksınız.

GÜNE BAŞLANGIÇ: SOĞUK BİR DUŞ

Sabah soğuk bir duş alarak güne harika bir başlangıç yapabilirsiniz. Duş suyunun çok soğuk olmasına gerek. Sizi üşütmeyecek kadar soğuklukta olması yeterlidir. Soğuk duşun etkisi ile ciltteki ton farklılıkları gidecek, bacak ağrılarınız azalacak ve bağışıklık sisteminiz uyarılacak.

GÖZ ALTI MORLUKLARINDAN KURTULUN

Güzelliğinize gölge düşüren göz altı morlukları, sabah kalkıp aynaya baktığınızda canınızı sıkıyor; yorgunluk ve mutsuzluk hissi veriyor. Zayıf kan dolaşımı nedeniyle sıvı birikimi sonucu ortaya çıkan bu durumdan pratik bir yolla kurtulabilirsiniz.

İki kaşığı buzdolabında bekletip soğutun. 10 dakikaboyunca dolapta beklettiğiniz kaşıkları göz altı bölgenize uygulayın. 10 saniye boyunca kaşığı göz altı bölgenizde beklettikten sonra tekrar aynı işlemi uygulayın. 5 tekrardan sonra göz altı morluklardan kurtulduğunuzu göreceksiniz.

SAÇLARINIZA HACİM KAZANDIRIN

Cansız görünen mat ve kuru saçlardankurtulmak için özel bakımkürü uygulayabilirsiniz.

Bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ve doğal yoğurdu bir kase içinde karıştırın. Saçınıza maske olarak uygulayın. Karışımı saçınıza uygulayın. 15 dakika bekleyip saçınızı ılık suyla yıkayın. Saçlarınızın mükemmel şekilde parladığını ve hacim kazandığını göreceksiniz.

YÜZÜNÜZE CANLILIK KAZANDIRIN

Solgun ve yorgun görünen yüzünüzü canlandırarak enerjik bir görünüme kavuşabilirsiniz. Cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi kazandırmak için basit bir yönteme sahipsiniz.

Çaydanlığa iki poşet papatya çayı ve bir fincan su ekleyin. Su kaynamaya başlayınca altını kapatıp demlenmeye bırakın. Soğuyunca suyu tonik gibi yüzünüze uygulayın. 10 dakika bekleyip yüzünüzü durulayın.Yeni Yenikadın Haberleri

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.

 • Korona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişiKorona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişi

  Koronavirüs (Covid -19) gündelik hayatımızı olumsuz etkilerken düğün gibi bazı önemli günleri de bu süre zarfında ertelemek zorunda kalabiliyoruz. Gelinler düğünlerini yaz sonu, sonbahar / kış ve hatta 2021 için yeniden planlarken, gelinlik seçimi bu süreçten nasibini aldı.