Doğa Rutkay: Çocuklarımı köydeki bebekler gibi büyütüyorum Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
18.09.2019 15:40

Doğa Rutkay: Çocuklarımı köydeki bebekler gibi büyütüyorum

Oyuncu Doğa Rutkay, ikiz bebekleri Rutkay Kerim ve Piraye'yi nasıl yetiştirdiğini anlatı. Sosyal medya üzerinden açıklamalar yapan başarılı oyuncu "Çocuklarımı köydeki bebekler gibi büyütüyorum" dedi.

İlk adımlar adlı Youtube kanalı üzerinden açıklamalar yapan başarılı oyuncu ikiz bebekleri Rutkay Kerim ve Piraye'yi nasıl yetiştirdiğini anlattı. Rutkay, "Baskı yapmıyorum, özgür bırakıyorum. Engelleri aşmayı öğretiyorum. Doğanın bütün duygularını hissedebilecekleri şekilde, köydeki bebekler gibi büyütmeye çalışıyorum." dedi.

"PİRAYE BİR BİREY RUTKAY AYRI BİREY"

Ünlü oyuncu Doğa Rutkay geçtiğimiz yıl Temmuz ayında ikiz bebeklerini kucağına almıştı. Bebeklerinin gelişim sürecini anlatan Rutkay, ikizlerini hayata nasıl hazırladığını anlattı.

Doğa Rutkay "İkizler çok farklı, bir bedende iki ayrı kafanız varmış gibi yaşıyorsunuz. Benim hayatım son 10 aydır böyle geçiyor. Bazen bazı şeyleri defalarca kez düşünmek zorunda kalıyorum. Ama yaptığım en belirgin şey ikisinin farklı kişi olduğunu asla unutmuyorum. Bu cinslerinden kaynaklanan bir şey değil ikiz kızım ya da ikiz oğlum da olsaydı aynı şekilde ilerlerdim. Çünkü onlar farklı iki insanlar… Dolasıyla onları kesinlikle bir giydirmiyorum, aynı oyunları oynamaya ya da aynı renkleri sevmeye zorlamıyorum. Piraye bir birey Rutkay ayrı birey aynı şeyleri sevmeleri yapmalarını istemiyorum." dedi.

"BASKI YAPMIYORUM, ÖZGÜR BIRAKIYORUM"

Bebeklerini yetiştirme süreci hakkında detaylar veren Rutkay "İkisini de ayrı ayrı hayata hazırlarken birinin erkek diğerinin kız çocuğu olduğunu unutmuyorum. Şu anda bile ikiz olmalarına rağmen aralarında çok çok fark var. Birinin sevdiğini diğeri sevmiyor biri uyuyorsa diğeri de uyusun diye uğraşmıyorum. İkisiyle de ayrı ayrı ilgileniyorum. Birbirleri ile kurdukları ilişkiye dikkat ediyorum. Paylaşımcı olmalarına özen gösteriyorum. Ama bunları yaparken de çaktırmadan yapıyorum bir şeyi dayatmak gibi değil de yön vermek gibi… Baskı yapmıyorum, özgür bırakıyorum. Engelleri aşmayı öğretiyorum. Doğanın bütün duygularını hissedebilecekleri şekilde, köydeki bebekler gibi büyütmeye çalışıyorum." ifadelerini kullandı.Yeni Magazin Haberleri

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • 25-31 Mayıs haftalık burç yorumları25-31 Mayıs haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım bu hafta burçları neler bekliyor?

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.

 • Korona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişiKorona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişi

  Koronavirüs (Covid -19) gündelik hayatımızı olumsuz etkilerken düğün gibi bazı önemli günleri de bu süre zarfında ertelemek zorunda kalabiliyoruz. Gelinler düğünlerini yaz sonu, sonbahar / kış ve hatta 2021 için yeniden planlarken, gelinlik seçimi bu süreçten nasibini aldı.