Doğa Dostu Trend: Organik Düğün Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
13.05.2019 16:29

Doğa Dostu Trend: Organik Düğün

Dünyada giderek artan ve ülkemizde de yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan organik düğün konsepti ile hayatınızın en özel gününe doğa şahitlik yapacak.

Haber: Doğa Dostu Trend: Organik Düğün

Geri dönüşümlü davetiyeler, yeşil ulaşım,organik ikramlar, tasarruflu aydınlatma ve sade giyim gibi detaylara dikkat ederek düğününüzü "organik düğün" konseptine dönüştürebilirsiniz.

GERİ DÖNÜŞÜMLÜ DAVETİYELER

Düğününüzün nasıl bir düğün olacağı konusunda davetlilerinize geri dönüşümlü davetiyelerle mesaj verebilirsiniz. Düğün davetiyesi olarak elektronik davetiye de gönderebilirsiniz.

ORGANİK İKRAMLAR

Düğün menüsünü tamamen organik ikramlardan oluşturun. Doğal ve katkısız yiyeceklerle ziyaretçilerinize ziyafet sunabilirsiniz.

YEŞİL ULAŞIM

Davetlilerinizin özel arabayla gelmesi yerine doğaya duyarlı otobüs kiralayıp düğüne toplu şekilde gelmelerini sağlamanız, egzoz salınımını azaltarak düğününüzü konseptine katkı yapacak.

ÇİÇEKLER DALINDA KALSIN

Düğün alanı süslemelerinde gerçek çiçek kullanmayın. Yapay çiçeklerle dekoru oluşturun. Düğüne çelenk yollamak isteyen davetli olursa da bunu yapmasını, bunun yerine aynı bedeli bir doğa vakfına bağışlamayı tavsiye edin.

ORGANİK KUMAŞ

Gelinliğin ve damatlığın organik kumaş tasarımlı olmasına dikkat edin. Organik düğün konseptinin tamamlanması için gelinliğin ve damatlığın organik olmasına dikkat edin.

EKO-BALAYI

Ekolojik tatil seçenekler sunan oteller arasından seçim yaparak balayı tercihinizi belirleyin. Böylece organik düğün konseptiniz sadece düğünle sınırlı kalmayacak, düğün sonrasını da organik konsepte dahil etmiş olacaksınız.

GELİN MAKYAJI

Gelin makyajını ağır makyaj ürünleri uygulayarak ile değil sade bir tarzda yaparak doğal görünüm olmasını sağlayın.Yeni Yenikadın Haberleri

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.

 • Korona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişiKorona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişi

  Koronavirüs (Covid -19) gündelik hayatımızı olumsuz etkilerken düğün gibi bazı önemli günleri de bu süre zarfında ertelemek zorunda kalabiliyoruz. Gelinler düğünlerini yaz sonu, sonbahar / kış ve hatta 2021 için yeniden planlarken, gelinlik seçimi bu süreçten nasibini aldı.