Diyette yiyebileceğiniz 5 tatlı Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Diyette yiyebileceğiniz 5 tatlı

Diyet yaparken de tatlı yiyebilirsiniz.

Haber: Diyette yiyebileceğiniz 5 tatlı

Diyet yaparken en zorlandığınız kısım, kendinizi tatlılardan uzak tutmak mı? O zaman size harika bir haberimiz var: diyet yaparken de tatlı yiyebilirsiniz. Ancak sadece bizim önerdiklerimizi ve az miktarda tüketmek şartıyla!

Çikolata kaplı meyve

Bitter çikolata içerisinde lif vardır, şeker oranı düşüktür. Bu sayede kan şekeri dengenizi bozmadan tatlı ihtiyacınızı giderir; meyveler ise hem şeker hem vitamin içerir. Ara öğünlerinizde 3 adet olmak kaydıyla eritilmiş çikolataya batırılmış çilek, erik, vişne, böğürtlen gibi meyveler yiyebilirsiniz.

Şekersiz puding

Kahvaltıdan veya öğle yemeğinden sonra bir porsiyon şekersiz puding yiyebilirsiniz. Pudingi kendiniz yapabilirsiniz veya marketlerden satın alabilirsiniz. Ancak bunu her gün değil, haftada bir gün, bir öğünde yapabilirsiniz.

Tatlandırılmış yoğurt

Hem kalsiyum ihtiyacınızı karşılayın hem kilo verin, karşınızda tatlandırılmış yoğurt! Bir kase yoğurda bir çay kaşığı pekmez ya da bal ekleyip karıştırın ve ara öğünlerinizde tadını çıkararak yiyin.

Meyveler

Eğer gün içerisinde yeterince meyve yerseniz, tatlı krizlerine girmezsiniz. Ancak hangi meyveyi, ne kadar tükettiğiniz önemlidir. Diyet döneminde muz, şeker, kavun, kiraz gibi şeker oranı yüksek meyveleri yemeyin. Meyveleri, yemekten hemen sonra değil 1-2 saat sonra yiyin.

Şekerli sakız

Tarçın ilaveli bir şekerli sakız hem damağınızı tatlandırır hem de beyninize tatlı yenmiş sinyali göndererek, tatlı krizinin sona ermesini sağlar. Harika, değil mi?


15.8.2016 13:15 [8699963]


Yeni Yenikadın Haberleri