Diyet yaparken açlığı bastırmanın yolları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
16.09.2019 16:14

Diyet yaparken açlığı bastırmanın yolları

Diyetiniz pazartesi başlayıp salı sonlanıyorsa, buna bir "dur" demelisiniz. Bunu yapabilmeniz için size etkili ve pratik yöntemler sunacağız.

Haber: Diyet yaparken açlığı bastırmanın yolları

Diyet yaparken yaşadığınız açlık hissi sizi zorluyorsa bazı noktalara dikkat ederek bu hissi azaltabilir, diyetinizi bozmadan tamamlayabilirsiniz.

YAVAŞ YAVAŞ ÇİĞNEYİN

Diyet yaparken en yediğiniz kadar nasıl yediğiniz de önemlidir. Yapılan araştırmalar, çiğneme sayısının artması gıda alımının azalmasını sağladığını gösteriyor. Yani yavaş yavaş yediğinizde daha az besin almış oluyorsunuz. Böylece her öğünde doyarak daha az yemek yemiş oluyorsunuz. Diyet döneminde de besinleri yavaş yavaş çiğneyerek tüketebilir ve normal tüketime göre daha uzun süre tokluk hissi yaşayabilirsiniz.

PROTEİNLİ BİR KAHVALTI

Kahvaltıda karbonhidrat ve protein içeriği yüksek besinler tüketmek gün içinde kan şekerinizin düşmesini ve açlık hissinin oluşmasını engelleyecektir. Diyet listesinde küçük değişiklikler yapmak ve proteinli kahvaltıya yer açmak bu noktada diyetinizi daha uzun ve dirayetli şekilde yapmanızı sağlayacaktır.

YÜKSEK LİF İÇEREN BESİNLER

Sindirim sisteminin düzenli işleyişine katkı sağlaması, kan şekeri regülasyonuna yardımcı olması, çeşitli hastalıklara karşı koruyucu olması gibi etkileri olan lifli besinler diyet dönemi boyunca tokluk hissinin uzamasını sağlayarak işinizi kolaylaştırıyor. Tahıl, sebze ve meyvelere beslenme düzeninizde daha fazla yer severek diyetinizin daha kolay hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Buğday, nohut, kinoa ve bulgur gibi besinleri ölçülü şekilde tüketmelisiniz.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Son yılların birbirine en yakışan dizi çiftleri
  Son yılların birbirine en yakışan dizi çiftleri

  Televizyon dizilerinin hikayeleri, dekorları ve müzikleri bizim için her zaman etkileyici olmuştur. Bunlar kadar diziyi dikkat çekici kılan diğer bir önemli detay ise dizideki uyumlu başrol çiftler. Bazı dizilerde oyuncuların kimyaları birbirine o kadar uyuyor ki hikayenin ve yapımın da önüne geçerek efsaneleşip yıllar yılı akıllara kazınıyor.

  4 saat önce..
 • Bebek banyosu hakkında merak edilen her şey!
  Bebek banyosu hakkında merak edilen her şey!

  "Vücudumuzun en büyük organı sayılan cildimizin bebekler için önemi, bir örtü olmaktan çok daha fazlasıdır. Yeni doğan bir bebeğin derisi; duyarlı, ince ve kolay zedelenir yapıdadır. Bu nedenle; yıkanması ve bakımı da ayrı bir özen gerektirmektedir" diyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Musa Bostancıoğlu açıkladı...

  18.11.2019 10:09
 • 11-17 Kasım haftalık burç yorumları
  11-17 Kasım haftalık burç yorumları

  Haftaya yüz yılda 13 defa olan Merkür Tutulması ile başlıyoruz. Bu hafta iletişim ve internet sorunları artabilir. Ancak gökyüzündeki koruyucu bir etki sebebiyle, olaylar geçen haftaya göre daha yumuşak geçişli olabilir.

  11.11.2019 09:30
 • ''Süper anne'' rolü kadınları yıpratıyor
  ''Süper anne'' rolü kadınları yıpratıyor

  Modern çağda kadınlar, gelenekleri terk etmeden zamana ayak uydurmaya çalışan bireyler haline dönüşüyor. Bir yandan geleneksel kalmaya çalışarak anne olan, evine bakan; bir yandan modern olmaya çabalayan, kariyer hedefleri olan kadınların yaşadığı bu çatışma aileler için zorlu bir gerilim haline gelebiliyor. Mükemmel kariyer, mükemmel anne ...

  9.11.2019 12:03