Diyet yaparken açlığı bastırmanın yolları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
16.09.2019 16:14

Diyet yaparken açlığı bastırmanın yolları

Diyetiniz pazartesi başlayıp salı sonlanıyorsa, buna bir "dur" demelisiniz. Bunu yapabilmeniz için size etkili ve pratik yöntemler sunacağız.

Haber: Diyet yaparken açlığı bastırmanın yolları

Diyet yaparken yaşadığınız açlık hissi sizi zorluyorsa bazı noktalara dikkat ederek bu hissi azaltabilir, diyetinizi bozmadan tamamlayabilirsiniz.

YAVAŞ YAVAŞ ÇİĞNEYİN

Diyet yaparken en yediğiniz kadar nasıl yediğiniz de önemlidir. Yapılan araştırmalar, çiğneme sayısının artması gıda alımının azalmasını sağladığını gösteriyor. Yani yavaş yavaş yediğinizde daha az besin almış oluyorsunuz. Böylece her öğünde doyarak daha az yemek yemiş oluyorsunuz. Diyet döneminde de besinleri yavaş yavaş çiğneyerek tüketebilir ve normal tüketime göre daha uzun süre tokluk hissi yaşayabilirsiniz.

PROTEİNLİ BİR KAHVALTI

Kahvaltıda karbonhidrat ve protein içeriği yüksek besinler tüketmek gün içinde kan şekerinizin düşmesini ve açlık hissinin oluşmasını engelleyecektir. Diyet listesinde küçük değişiklikler yapmak ve proteinli kahvaltıya yer açmak bu noktada diyetinizi daha uzun ve dirayetli şekilde yapmanızı sağlayacaktır.

YÜKSEK LİF İÇEREN BESİNLER

Sindirim sisteminin düzenli işleyişine katkı sağlaması, kan şekeri regülasyonuna yardımcı olması, çeşitli hastalıklara karşı koruyucu olması gibi etkileri olan lifli besinler diyet dönemi boyunca tokluk hissinin uzamasını sağlayarak işinizi kolaylaştırıyor. Tahıl, sebze ve meyvelere beslenme düzeninizde daha fazla yer severek diyetinizin daha kolay hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Buğday, nohut, kinoa ve bulgur gibi besinleri ölçülü şekilde tüketmelisiniz.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • 22-28 Haziran haftalık burç yorumları22-28 Haziran haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 22-28 Haziran haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'