Diyet yaparken açlığı bastırmanın yolları Haberi - yenikadin.com
16.09.2019 16:14

Diyet yaparken açlığı bastırmanın yolları

Diyetiniz pazartesi başlayıp salı sonlanıyorsa, buna bir "dur" demelisiniz. Bunu yapabilmeniz için size etkili ve pratik yöntemler sunacağız.

Haber: Diyet yaparken açlığı bastırmanın yolları

Diyet yaparken yaşadığınız açlık hissi sizi zorluyorsa bazı noktalara dikkat ederek bu hissi azaltabilir, diyetinizi bozmadan tamamlayabilirsiniz.

YAVAŞ YAVAŞ ÇİĞNEYİN

Diyet yaparken en yediğiniz kadar nasıl yediğiniz de önemlidir. Yapılan araştırmalar, çiğneme sayısının artması gıda alımının azalmasını sağladığını gösteriyor. Yani yavaş yavaş yediğinizde daha az besin almış oluyorsunuz. Böylece her öğünde doyarak daha az yemek yemiş oluyorsunuz. Diyet döneminde de besinleri yavaş yavaş çiğneyerek tüketebilir ve normal tüketime göre daha uzun süre tokluk hissi yaşayabilirsiniz.

PROTEİNLİ BİR KAHVALTI

Kahvaltıda karbonhidrat ve protein içeriği yüksek besinler tüketmek gün içinde kan şekerinizin düşmesini ve açlık hissinin oluşmasını engelleyecektir. Diyet listesinde küçük değişiklikler yapmak ve proteinli kahvaltıya yer açmak bu noktada diyetinizi daha uzun ve dirayetli şekilde yapmanızı sağlayacaktır.

YÜKSEK LİF İÇEREN BESİNLER

Sindirim sisteminin düzenli işleyişine katkı sağlaması, kan şekeri regülasyonuna yardımcı olması, çeşitli hastalıklara karşı koruyucu olması gibi etkileri olan lifli besinler diyet dönemi boyunca tokluk hissinin uzamasını sağlayarak işinizi kolaylaştırıyor. Tahıl, sebze ve meyvelere beslenme düzeninizde daha fazla yer severek diyetinizin daha kolay hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Buğday, nohut, kinoa ve bulgur gibi besinleri ölçülü şekilde tüketmelisiniz.Yeni Yenikadın Haberleri

 • 3 - 9 Mayıs haftalık burç yorumları3 - 9 Mayıs haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 3 - 9 Mayıs haftasında burçları neler bekliyor?

 • Hamur işi ve tatlı isteği depresyon habercisi olabilirHamur işi ve tatlı isteği depresyon habercisi olabilir

  Mevsimsel depresyonun depresyonun bir türü olduğunu belirten uzmanlar, kadınlarda erkeklere oranla daha fazla görüldüğüne dikkat çekiyor. Mevsimsel depresyonun en yaygın belirtilerinin artmış uyku ihtiyacı ile gündüz ağırlık hissi, yorgunluk, halsizlik, baş ağrısı veya başka fiziksel sorunlar, odaklanma ve düşünceyi toparlamakla ilgili sorunlar olduğu kaydediliyor.

 • Ara kanama şikayeti olan kadınlar dikkat! Uzman isim "Muayene şart" diyorAra kanama şikayeti olan kadınlar dikkat! Uzman isim "Muayene şart" diyor

  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ayşe Duman, Haberler.com Haber Merkezi'nin Youtube yayınına konuk oldu. Op. Dr. Duman, kadınların gündelik hayatta sıklıkla karşılaştıkları ve akıllarda soru işaretleri yaratan soruları yanıtladı.

 • 26 Nisan - 2 Mayıs haftalık burç yorumları26 Nisan - 2 Mayıs haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 26 Nisan - 2 Mayıs haftasında burçları neler bekliyor?

 • Hurma yemeniz için 10 önemli nedenHurma yemeniz için 10 önemli neden

  Ramazan'da sofralarımızdan eksik etmediğimiz hurma liften zengin olmasının yanı sıra potasyum, magnezyum, bakır ve B vitaminleri içeriyor. İçerdiği bu vitamin ve mineraller ile hurma 'tam bir şifa meyvesi' olarak nitelendiriliyor.