Diş Macununu Islatırsanız Ne Olur? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Diş Macununu Islatırsanız Ne Olur?

Dişlerinizi fırçalarken farkında olmadan dişlerinize zarar veriyor olabilirsiniz. Eğer diş fırçasına sürdüğünüz diş macununu ıslatıyorsanız, bunu yaparak diş macunundaki etken maddenin kaybolmasına neden oluyorsunuz.

Haber: Diş Macununu Islatırsanız Ne Olur?

Diş sağlığını korumak adına iyi niyetle yaptığınız küçük hatalar, yaptığınız işlemi faydasız hale getirdiği gibi, diş sağlığınızı da olumsuz etkileyebilir. Diş macununu ıslatmak bu hatalardan biridir.

DİŞ MACUNUNU ISLATIRSANIZ

Diş macununu ıslatmak, içindeki etken maddenin kaybolmasına neden olur. Bu yüzden diş macununu fırçaya sıkarak direkt olarak uygulayabilirsiniz. Diş macunu sıkarken leblebi büyüklüğünde sıkmanız yeterlidir.

DİŞLERİ UZUN UZUN FIRÇALAMAK

Dişleri uzun süre sert fırça ile fırçalayarak dişlerin daha hijyenik olacağı düşünülür. Bu düşünce de yanlış bir algıdır. Günde 1-2 defa orta sertlikte fırça ile dişleri fırçalamak yeterlidir.

DETAYLI DİŞ TEMİZLİĞİ

Diş temizliğinde diş fırçalarının ulaşamadığı noktalar için diş ipi kullanabilirsiniz. C şeklinde oval hareketler yaparak diş araları diş ipiyle temizlenmelidir.

ZAMANI GELİNCE DEĞİŞTİRİN

Ağız ve diş temizliğinde kullandığınız ürünleri belirli periyotlarla temizlemelisiniz. Diş fırçalarının ortalama kullanım süresi 3 aydır. 3 ay kullandığınız diş fırçasını değiştirmelisiniz.

3.4.2019 11:26 [11912290]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.