Diş eti rengine göre ruj seçimi nasıl yapılır? Haberi - yenikadin.com
30.07.2019 14:33

Diş eti rengine göre ruj seçimi nasıl yapılır?

Ruj seçimi yaparken makyajınıza, saç renginize hatta kıyafetlerinize bile dikkat etmelisiniz. Ama öyle bir detay var ki onu da göz önünde bulundurmalısınız: Diş etleriniz.

Haber: Diş eti rengine göre ruj seçimi nasıl yapılır?

Genel makyajınızla uyumlu bir ruj sürdükten sonra diş etlerinizin dengeyi bozmasını istemezsiniz değil mi? Diş etlerinizin tonlarını dikkate alarak ruj seçimini kusursuz hale getirebilirsiniz.

AÇIK PEMBE DİŞ ETLERİ

Diş etleri açık pembe tonlarda olanlar açık tonlu rujlar seçmelidirler. Bu seçim, dudaklar ve diş eti arasında uyumlu bir kontrast oluşmasını sağlayacaktır.

KOYU RENK DİŞ ETLERİ

Diş eti rengi koyu tonda olanlar ve kırmızıya yakın olanlar, açık ton rujlardan uzak durmalıdır. Bu hata gülüş sırasında dengesiz bir kontrasta neden olur. Koyu diş etlerine sahip olanlar koyu renk rujları tercih edebilir. Açık renk ruj tercih edilmesi gerekiyorsa da pembe rujlar ideal seçenektir.Yeni Yenikadın Haberleri

  • Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!

    Her geçen gün daha fazla kişide görülen Covid-19 enfeksiyonunun yüksek bulaş riski özellikle hamileleri ve emziren anneleri bir başka endişelendiriyor.

  • 100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor

    Koronavirüs salgını nedeniyle birçok gebe, düzenli muayenelerini olmak için hastaneye gitmekten çekiniyor. Anne adayları, kovid-19 pozitif olmaktan endişe duymanın yanı sıra virüsün bebeğe bulaşma ve tedavide kullanılan ilaçların bebeği etkileme riski ile ilgili birçok soruya cevap arıyor.