Didim ve Kuşadası'ndaki Otellerde Boş Yer Kalmadı Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Didim ve Kuşadası'ndaki Otellerde Boş Yer Kalmadı

Ege Bölgesi'nin önemli turizm merkezlerinden Aydın'ın Didim ve Kuşadası ilçelerindeki oteller, okulların tatile girmesi ve ramazan bayramı dolayısıyla erken rezervasyonda yüzde 100'e ulaştı.

Didim ilçesi uzun sahili, iklimi, antik kentleri, koyları ve canlı sosyal yaşamıyla her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Bu yıl daha hareketli bir dönem bekleyen Egeli turizmcinin yüzü, okulların kapanması ve ardından gelen Ramazan Bayramı ile oluşan yoğunluktan dolayı erken gülmeye başladı. Bölgedeki otellerin tamamı erken rezervasyonla şimdiden doldu.

"YOĞUNLUK GİDEREK ARTMAYA DEVAM EDİYOR"

Didim Turizm Derneği Başkanı Tayyar Cengiz, turizmcinin 2018 yılına umutlu girdiğini söyledi. Yerli ve yabancı turistlerin ilgisinden dolayı oldukça yoğun bir sezon geçirmeyi umduklarını vurgulayan Cengiz, "Özellikle büyük tesislerimiz Mayıs'ta ortalama yüzde 75 doluluğa ulaştı. Haziran'dan itibaren ise bu yüzde 100'e çıktı. İlerleyen her gün yoğunluk artarak devam edecektir." şeklinde konuştu.

"YERLİ TURİST HAREKETLİLİĞİYLE PİYASA CANLANACAK"

Seçimlerin ardından Didim'de boş yatak bulunamayacağını anlatan Cengiz, "Yerli turist hareketliliğiyle piyasa canlanacak. Otel işleten arkadaşlarımızdan aldığımız bilgilerde şu anda hemen hemen hepsi rezervasyonlarını doldurmuş durumda. Didim'in yatak kapasitesi 45 bin civarında. İnşallah güzel ve mutlu bir sezon geçireceğiz." diye konuştu.

Otel işletmecisi Mustafa Şentürk de rezervasyonların yoğunluğundan dolayı mutlu olduklarını vurguladı.

Haziran-ekim döneminin çok hareketli geçeceğini dile getiren Şentürk, "İnşallah her dönem böyle yoğun geçer, çok mutluyuz." şeklinde konuştu.

(Anadolu Ajansı) 6.6.2018 11:16 [10919733]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.