Dicle, 30 Üniversiteye Ev Sahipliği Yaptı Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
25.11.2015 15:49

Dicle, 30 Üniversiteye Ev Sahipliği Yaptı

2015 – 2016 Eğitim Öğretim yılında 3.sü gerçekleştirilen Diyarbakır Üniversite Tercih Günleri, kongre merkezimizde gerçekleşti.

Haber: Dicle, 30 Üniversiteye Ev Sahipliği Yaptı

2015 – 2016 Eğitim Öğretim yılında 3.sü gerçekleştirilen Diyarbakır Üniversite Tercih Günleri, kongre merkezimizde gerçekleşti. 6.000'in üzerinde aday öğrenciyi üniversitelerle bir araya getiren tercih günlerinde 30'a yakın üniversite stant açtı ve ziyaretçiler üniversite yetkilileriyle birebir görüşmeler yapma fırsatı buldu.

Üniversite öğrenci adayları, fuarda Devlet ve Vakıf Üniversiteleri, yurtdışından uluslararası üne sahip üniversiteleri aynı anda görebilme ve hakkında bilgi alabilme imkanına sahip olduğu fuarda, stantlarda uzman kadrolar eşliğinde öğrenciler puan ve isteklerine göre bir tercih fikri edinebiliyor. 12. sınıf öğrencileri için kariyer planlama, meslek seçimi, YGS ve LYS 'ye hazırlık süreçleri, sınav stresi ve motivasyon konularında seminerlerin de verildiği tanıtım fuarında, üniversitemiz standı yine büyük ilgi ile incelendi. Dicle Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler yetkilileri tarafından fuara katılan öğrencilere üniversitede verilen eğitim - öğretim olanakları, sosyal, sportif ve kültürel faaliyetleri, barınma ve ulaşım imkanları ile ilgili bilgiler verilerek üniversitenin tanıtım materyalleri incelendi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Eyigün ve Eket Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı M. Uğur Tok 'un açılışını gerçekleştirdiği fuarda, öğrenciler katılımcı üniversitelerin uzmanları tarafından seminerler ve eğitimlerle detaylı bir şekilde bilgi sahibi oldular. Fuar, iki gün boyunca ziyaretçisini ağırladı.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Alışveriş Haberleri

 • Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!

  Günümüzde çekirdek aile sayısı giderek artmaktadır. Ancak buna rağmen, aile büyüklerinin de aynı evi paylaştığı aile tipleri devam etmektedir. Çocukların bakımı için alınan aile büyükleri desteği de ailedeki kişi sayısını artırmaktadır.

 • Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 6-12 Temmuz haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.