Dekorasyona farklı bir dokunuş: İskandinav stili Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
14.09.2019 13:03

Dekorasyona farklı bir dokunuş: İskandinav stili

İşlevsel ve estetik yönü ile dekorasyona yeni bir görünüm kazandıran İskandinav stili, evlerinizde estetiği ve fonksiyonelliği bir araya getiriyor.

Haber: Dekorasyona farklı bir dokunuş: İskandinav stili

1950'li yıllarda ortaya çıkan ve günümüze gelene kadar farklı formlara dönüşen İskandinav stili, günümüzde estetik ve işlevsel özellikli ev dekorasyonunun temsilcisi durumundadır.

KONFOR ÖNE ÇIKIYOR

Geleneksel motiflerden uzak modern çizgilerin öne çıktığı İskandinav stili dekorasyonda konforu ön plana çıkarıyor. Koltuğu sadece oturma için değil yumuşak battaniye ve rahat yastıklarla konfor alanına dönüşüyor. Rahatlık düşünülerek dizayn edilen koltuklar aynı zamanda ev dekorasyonuyla da uyum sağlayarak görsel zenginlik sunuyor.

GÖSTERİŞLİ EV BİTKİLERİ

İç mekana canlılık vermek için bitkileri de yoğun şekilde kullanan İskandinav stili, çiçekleri ve yapraklarıyla ortama karakterini yansıtan bitkileri tercih ediyor. Tekstil ürünleri ve dekor malzemeleriyle bütünleşen bitkiler, evinizde doğal ortam oluşturmayı da sağlıyor.

MİNİMALİST DETAYLAR

Tablo ve vazo gibi dekor ürünlerini aktif şekilde kullanan İskandinav stili, minimalist çizgilere sahip vazo ve tablo gibi detaylarla evi dekore ediyor. Soyut çizgiler de bu ürünlere eşlik ediyor.

DOĞAL DETAYLAR ÖN PLANDA

İskandinav stili, dekorasyonda doğal detayları öne çıkartıyor. Mobilya, aksesuar ve diğer detaylarda doğal dokunuşlara yer verirken renk ve tasarım olarak doğal konseptli seçeneklere yöneliyor. Mermer biblolar, ahşap sehpalar ve hasır örtüler, İskandinav stili için kullanabileceğiniz özel dekor unsurlarıdır.

SOFT TONLAR

İskandinav stili tasarımda ortam ışığı ve dekor ürünlerin renk seçiminde soft tonlar tercih edilir. Gözü yormayan tonlarla konforun getirdiği rahatlık, kusursuz bir dinlenme ortamı oluşur.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • 11-17 Kasım haftalık burç yorumları
  11-17 Kasım haftalık burç yorumları

  Haftaya yüz yılda 13 defa olan Merkür Tutulması ile başlıyoruz. Bu hafta iletişim ve internet sorunları artabilir. Ancak gökyüzündeki koruyucu bir etki sebebiyle, olaylar geçen haftaya göre daha yumuşak geçişli olabilir.

  11.11.2019 09:30
 • ''Süper anne'' rolü kadınları yıpratıyor
  ''Süper anne'' rolü kadınları yıpratıyor

  Modern çağda kadınlar, gelenekleri terk etmeden zamana ayak uydurmaya çalışan bireyler haline dönüşüyor. Bir yandan geleneksel kalmaya çalışarak anne olan, evine bakan; bir yandan modern olmaya çabalayan, kariyer hedefleri olan kadınların yaşadığı bu çatışma aileler için zorlu bir gerilim haline gelebiliyor. Mükemmel kariyer, mükemmel anne ...

  9.11.2019 12:03
 • Ispanağı karbonat ile temizleyin!
  Ispanağı karbonat ile temizleyin!

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Derya Fidan, gündemde olan ıspanak zehirlenmeleriyle alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

  5.11.2019 09:03