Dekorasyona farklı bir dokunuş: İskandinav stili Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
14.09.2019 13:03

Dekorasyona farklı bir dokunuş: İskandinav stili

İşlevsel ve estetik yönü ile dekorasyona yeni bir görünüm kazandıran İskandinav stili, evlerinizde estetiği ve fonksiyonelliği bir araya getiriyor.

Haber: Dekorasyona farklı bir dokunuş: İskandinav stili

1950'li yıllarda ortaya çıkan ve günümüze gelene kadar farklı formlara dönüşen İskandinav stili, günümüzde estetik ve işlevsel özellikli ev dekorasyonunun temsilcisi durumundadır.

KONFOR ÖNE ÇIKIYOR

Geleneksel motiflerden uzak modern çizgilerin öne çıktığı İskandinav stili dekorasyonda konforu ön plana çıkarıyor. Koltuğu sadece oturma için değil yumuşak battaniye ve rahat yastıklarla konfor alanına dönüşüyor. Rahatlık düşünülerek dizayn edilen koltuklar aynı zamanda ev dekorasyonuyla da uyum sağlayarak görsel zenginlik sunuyor.

GÖSTERİŞLİ EV BİTKİLERİ

İç mekana canlılık vermek için bitkileri de yoğun şekilde kullanan İskandinav stili, çiçekleri ve yapraklarıyla ortama karakterini yansıtan bitkileri tercih ediyor. Tekstil ürünleri ve dekor malzemeleriyle bütünleşen bitkiler, evinizde doğal ortam oluşturmayı da sağlıyor.

MİNİMALİST DETAYLAR

Tablo ve vazo gibi dekor ürünlerini aktif şekilde kullanan İskandinav stili, minimalist çizgilere sahip vazo ve tablo gibi detaylarla evi dekore ediyor. Soyut çizgiler de bu ürünlere eşlik ediyor.

DOĞAL DETAYLAR ÖN PLANDA

İskandinav stili, dekorasyonda doğal detayları öne çıkartıyor. Mobilya, aksesuar ve diğer detaylarda doğal dokunuşlara yer verirken renk ve tasarım olarak doğal konseptli seçeneklere yöneliyor. Mermer biblolar, ahşap sehpalar ve hasır örtüler, İskandinav stili için kullanabileceğiniz özel dekor unsurlarıdır.

SOFT TONLAR

İskandinav stili tasarımda ortam ışığı ve dekor ürünlerin renk seçiminde soft tonlar tercih edilir. Gözü yormayan tonlarla konforun getirdiği rahatlık, kusursuz bir dinlenme ortamı oluşur.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 6-12 Temmuz haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'