Dekorasyona farklı bir dokunuş: İskandinav stili Haberi - yenikadin.com
14.09.2019 13:03

Dekorasyona farklı bir dokunuş: İskandinav stili

İşlevsel ve estetik yönü ile dekorasyona yeni bir görünüm kazandıran İskandinav stili, evlerinizde estetiği ve fonksiyonelliği bir araya getiriyor.

Haber: Dekorasyona farklı bir dokunuş: İskandinav stili

1950'li yıllarda ortaya çıkan ve günümüze gelene kadar farklı formlara dönüşen İskandinav stili, günümüzde estetik ve işlevsel özellikli ev dekorasyonunun temsilcisi durumundadır.

KONFOR ÖNE ÇIKIYOR

Geleneksel motiflerden uzak modern çizgilerin öne çıktığı İskandinav stili dekorasyonda konforu ön plana çıkarıyor. Koltuğu sadece oturma için değil yumuşak battaniye ve rahat yastıklarla konfor alanına dönüşüyor. Rahatlık düşünülerek dizayn edilen koltuklar aynı zamanda ev dekorasyonuyla da uyum sağlayarak görsel zenginlik sunuyor.

GÖSTERİŞLİ EV BİTKİLERİ

İç mekana canlılık vermek için bitkileri de yoğun şekilde kullanan İskandinav stili, çiçekleri ve yapraklarıyla ortama karakterini yansıtan bitkileri tercih ediyor. Tekstil ürünleri ve dekor malzemeleriyle bütünleşen bitkiler, evinizde doğal ortam oluşturmayı da sağlıyor.

MİNİMALİST DETAYLAR

Tablo ve vazo gibi dekor ürünlerini aktif şekilde kullanan İskandinav stili, minimalist çizgilere sahip vazo ve tablo gibi detaylarla evi dekore ediyor. Soyut çizgiler de bu ürünlere eşlik ediyor.

DOĞAL DETAYLAR ÖN PLANDA

İskandinav stili, dekorasyonda doğal detayları öne çıkartıyor. Mobilya, aksesuar ve diğer detaylarda doğal dokunuşlara yer verirken renk ve tasarım olarak doğal konseptli seçeneklere yöneliyor. Mermer biblolar, ahşap sehpalar ve hasır örtüler, İskandinav stili için kullanabileceğiniz özel dekor unsurlarıdır.

SOFT TONLAR

İskandinav stili tasarımda ortam ışığı ve dekor ürünlerin renk seçiminde soft tonlar tercih edilir. Gözü yormayan tonlarla konforun getirdiği rahatlık, kusursuz bir dinlenme ortamı oluşur.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 21-27 Eylül haftasında burçları neler bekliyor?

 • 10 maddede evlilikte iyi niyet sözleşmesi10 maddede evlilikte iyi niyet sözleşmesi

  Toplumun temel taşı olan ailenin sağlam ve güçlü temeller üzerinde kurulması gerektiğini vurgulayan Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, "Son Sığınak Aile" kitabında 10 maddelik "Evlilikte Niyet Sözleşmesi"ne yer verdi.

 • Covid-19'a karşı tırnak temizliğine dikkat!Covid-19'a karşı tırnak temizliğine dikkat!

  Dermatoloji Uzmanı Dr. Mehtap Kıdır, Covid-19 enfeksiyonundan korunmak için tırnaklarımızın bakımında asla atlamamamız gereken 9 kuralı anlattı, önemli öneriler ve uyarılarda bulundu.

 • Uzaktan eğitimde kahvaltıyı ihmal etmeyinUzaktan eğitimde kahvaltıyı ihmal etmeyin

  Yaz döneminin ardından Covid-19 nedeniyle uzaktan eğitime başlayan öğrencilerin eğitimi kadar evlerinde sağlıklı beslenmeleri de büyük önem taşıyor.

 • Cildi yenilemeye yardımcı 9 besinCildi yenilemeye yardımcı 9 besin

  Havuz, güneş, kum derken yaz aylarında oldukça yıpranan cildimiz, bunlara bir de Covid-19 pandemisinden korunma kapsamında maske ve dezenfektan kullanımları da eklenince bu yaz her zamankinden fazla yıprandı. Ancak cildimizi yenilemek mümkün ve öncelikli yolu da sofralarımızdan geçiyor.