Cruise Seyahatlerine İlgi Her Yıl Artıyor! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Cruise Seyahatlerine İlgi Her Yıl Artıyor!

Türkiyede son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi Artan talepleri karşılamak için dünyanın her yerinden birçok gemi şirketi milyon dolarlık yeni gemiler inşa ediyor.

Haber: Cruise Seyahatlerine İlgi Her Yıl Artıyor!

Yunan adalarından, akdeniz ve fiyortlara, karayiplerden alaskaya uzanan bu rotalara heryıl yenileri ekleniyor.

Ve bu arayışlar bir süre sonra yön değiştiriyor ve masmavi denizlerden yemyeşil kıyılara bambaşka ülkelere seyahat edilen nehir yolculukları giriyor bu sefer devreye.

Şehirlerin kalbine kadar ulaşabilen daha ufak gemilerle yapılan nehir yolculukları da kendi içinde birçok rotaya ayrılıyor Avrupada en çok rağbet gören turlardan Volga nehri, Tuna nehri Ren nehri sonrasında Portekizde Douro nehri, ve endülüsde Guadalquivir nehirleri ile çeşitleniyor.

Türk misafirlere sunulan seçenekler bununla da kalmıyor. Türkiyeden heryıl yapılan turlar sayesinde Amerikada buharlı çarklı bir gemi ile mississippi nehrinde bir 5* bir Amerikan macerasıyaşamak da mümkün.

Tüm bu nehir gezileri tabiki nehir seyahatlerine uygun olarak dizayn edilmiş büyük cruise gemilerinden farklı daha minimal butik dizaynlı gemiler ile yapılıyor. Görünüşte alçak ve uzun olan tarzları köprü geçişlerine uygun ve çoğu nehirde olan gemi asansörlerine uygun dizayn edilmiş durumda. 2018 Yılı temmuz ayında gelen yoğun taleplere cvp verebilmek adına Nicko Cruises gemi şirketi tarafından Nickovision ismiyle yeni bir nehir gemisi inşa edilerek suya indirildi.

24.9.2018 11:35 [11263220]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.