Correctror Nasıl Kullanılır? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Correctror Nasıl Kullanılır?

Yüzünüzde akne, koyuluk ve renk dengesizlikleri mi var? O halde correctorların sihirli dokunuşlarından faydalanabilirsiniz.

Haber: Correctror Nasıl Kullanılır?

Renk düzenleyici correctorlar ile cildinizdeki renk eşitsizliklerini gidererek, makyaj yapmadan önce ihtiyacınız olan ideal cilt yüzeyine sahip olacaksınız.

CORRECTOR KULLANIMI

Corrector kullanımında dikkat etmeniz gereken ilk husus, ürünü kapatıcının ya da fondötenin altına uygulamanız gerektiğidir. Bu noktada hangi renklerin hangi renklerin nötrlediğini bilmeniz de gerekiyor.

Sarı ve yeşil renk, kırmızı lekeleri ve kızarıklıkları nötrlemek için kullanılır. Şeftali ve turuncu renkler maviyi nötrler. Kahverengi ise mor ve pembe kısımları kamufle eder.

Genellikle krem/likit krem formda olan bu ürünleri, makyaj bazı sonrası ve fondöten öncesi rengini düzenlemek istediğiniz bölgeye parmakla ya da süngerle uygulayabilirsiniz.

CORRECTOR ÇEŞİTLERİ

Pembe: Koyu göz altlarınız ve soluk teniniz varsa pembe corrector ile göz altlarını nötrleyip soluk cilt tonunuzu renklendirebilirsiniz.

Sarı: Akneden ya da gül hastalığından mustaripseniz, sarı renk doğru tercih olacaktır. Sarı rengi, cildinizde oluşan hafif kızarıklıklar için de kullanabilirsiniz.

Şeftali: Hem açık tenliler hem de buğday tenliler, koyu göz altlarını ve kahverengi bölgeleri nötrlemek için kullanılabilirler.

Turuncu: Şeftali renginde olduğu gibi kahverengi bölgeleri ve koyu göz altlarını nötrlemek için turuncu corrector kullanılabilir.

Kırmızı: Koyu göz altlarını nötrlemek isteyen esmerler, kırmızıyı tercih edebilirler.

Yeşil: Cildinizdeki kızarıklıklar şiddeti boyutlardaysa, bu durumda kullanmanız gereken tek renk yeşildir. İltihaplı akne, şiddetli gül hastalığı ve yüzde belirginleşen kılcal damarları için yeşil ideal renktir.

Mor: Buğday tenliler rahatlıkla moru tercih edebilirler.

11.3.2019 15:20 [11824389]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.